Velký knižní čtvrtek - jaro 2021: Woody Allen - Mimochodem

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Jeho osobní život byl a je plný výstřelků a eskapád, ale i díky tomu se mohl stát inspirací pro Allenovou nadobyčej bohatou tvůrčí kariéru. S obojím se vyrovnává v rozsáhlé vzpomínkové knize, která vyvolala pořádný rozruch ještě před vydáním. Knihu Mimochodem přeložil Michael Žantovský a vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku 18. března.

 

Další články

TV Kosmas

Třikrát třináct audio povídání po půlnoci

Slepá náhoda, zásah vyšší moci? Boží milost nebo lest Satanova? Otázky a zas otázky, na které lidová pověst může odpovědi nanejvýš naznačit. Ale možná spočívá její zvláštní kouzlo právě v tom, že mnohé ponechá zahaleno tajemstvím. Třikrát třináct lidových pověstí o kouzelnících a čarodějnicích, o strašidlech a duších, které se tradují na pomezí Saska, Čech, Slezka a Lužice. Zpracoval Otfried Preussler, čte Lukáš Hlavica.
 | nakl. Tympanum
TV Kosmas

Na nesmrtelnost si ani smrt nepřijde - R.I.P. Ferlinghetti

23. února 2021 zemřel básník, výtvarník a vyznáním anarcho-pacifista Lawrence Ferlinghetti. Vydavateli beatniků se podařil husarský kousek - přežil stovku. Jeho knihkupectví City Lights Books dál existuje jako poetická Mekka a jeho poezie se bude číst dál. Z živého básníka se stal klasik. Znovu nabízíme video s překladatelem Lubošem Snížkem.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2021: Aleš Palán - Nevidím ani tmu

Jedna je čerstvě plnoletá, druhé táhne na osmdesát, jedna žije ve městě, druhá na venkově, oporu hledají ve víře, v humoru, ve vzdoru... Jsou rozdílné. Šest rozhovorů se ženami, kterým život naložil. Ale také šest rozhovorů o nezdolnosti, otevřenosti a naději. Rozhovory doprovázejí fotografie přední české fotografky Alžběty Jungrové.