Cenu Jiřího Ortena 2021: Šimon Leitgeb za básnickou sbírku Betonová pláž

/ SČKN

Přímočará básnická sbírka Šimona Leitgeba Betonová pláž, románové zápisky mladé schizofreničky Gábiny Pokorné V hlavě a prozaický debut Kláry Vlasákové Praskliny. Tyto knihy vybrala odborná porota z 21 přihlášených titulů ucházejících se o prestižní Cenu Jiřího Ortena (CJO), kterou udílí Svaz českých knihkupců a nakladatelů talentovaným autorům do 30 let. Vítěz byl vyhlášen, vše zaznamenáno na videu.

Další články

TV Kosmas

Přítomnost: rozhovor s Danielem Stachem, moderátorem Hyde Parku Civilizace ČT

Daniel Stach je moderátorem České televize, speciálně její vědecké redakce. Průvodcem Hyde Parkem Civilizace nebo v uplynulém roce stovkami pořadů a reportáží věnovaných covidu-19. Za svůj výkon na tomto poli obdržel letos prestižní Cenu Ferdinanda Peroutky.
 | Přítomnost
TV Kosmas

Komiksové bubliny o Conanovi z Cimmerie

Třetí svazek úspěšných francouzských adaptací děl R. E. Howarda přináší povídky Rudé hřeby, Lidé černého kruhu a Zamboulské stíny, tedy vesměs povídek dýchajících tropickým dusnem. Když vyšel první svazek tohoto french projektu, dočkal se této video reflexe:
 | Komiksové bubliny
TV Kosmas

Od 4.5. pět úterků s Patrickem Melrosem na ČT art

Narodit se se stříbrnou lžičkou v ústech může být prokletí. Ceněná britská série s Benedictem Cumberbatchem v titulní roli (2018). Podle knižní předlohy Edwarda St Aubyna.