Velký knižní čtvrtek - podzim 2021: Martin Jonáš - Fenomén Angela Merkelová

/ tomáš weiss, vojtěch polák

26. září jsou v Německu volby do spolkového sněmu. Zároveň bude po 16 letech německým kancléřem nebo kancléřkou někdo jiný než Angela Merkelová. Tuhle neuvěřitelnou éru postihuje kniha Martina Jonáše, redaktora České televize, který víc než šest let působil jako stálý zpravodaj v Německu. Kniha vychází 14. října 2021 v rámci Velkého knižního čtvrtku.

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek 14. října již po dvacáté nabídne velká světová i česká jména

Quentin Tarantino, Julian Fellowes, Jaroslav Rudiš, Pavla Horáková a další autoři letos patří do jubilejního 20. pokračování Velkého knižního čtvrtku. Přední česká nakladatelství už od roku 2011 vždy na jaře a na podzim společně nabízejí exkluzivní kolekci knih napříč žánry. Letos připadá 20. Velký knižní čtvrtek na 14. října.
 | VKČ, ČTK
TV Kosmas

Splynutí Dinotopie s Mad Maxem - komiks Negalyod

Vincent Perriot je mladý francouzský komiksový autor, který se narodil v roce 1984 ve městě Olivet jižně od Orléansu. Od roku 2003 studoval výtvarnou školu v Angouleme. Po několika komiksech se vyznamenal mimo jiné i tím, že spolupracoval na celovečerním kresleném filmu podle komiksu Joana Sfara Rabínův kocour. Proslulost, cizojazyčná vydání, nadšené recenze a komiksové ceny mu ale přinesl právě až Negalyod.
 | nakl. Argo, Editions Casterman
TV Kosmas

Na tahu s Shanem McGowenem v životopisném dokumentu Hrnec zlaťáků

Prostřednictvím vzpomínek a rozhovorů se členy rodiny a blízkými přáteli přibližuje režisér JulienTemple divákovi živelnou povahu, svérázný humor i citlivé nitro punkového básníka, jehož celoživotním souputníkem se stal alkohol. Snímek o frontmanovi legendárních The Pogues produkčně zaštítil jeho dlouholetý přítel Johnny Depp, který ve filmu také vystupuje, stejně jako Bono, Nick Cave a další. Snímek má českou premiéru na festivalu v Karlových Varech.