Ilustrátorské snění Petra Síse

/ Tomáš Weiss

Jeho zatím poslední knihou (napsal a nakreslil jich téměř třicet) je Nicky a Věra, příběh sira Nicholase Wintona a jeho dětí. V kinech je od 4. listopadu také biografický dokument s názvem Sny o toulavých kočkách. Mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů Petr Sís (1949).

Další články

TV Kosmas

S básníkem Janem Škrobem o sbírce Země slunce

Třetí Škrobova sbírka potvrzuje autora jako jeden z nejzajímavějších poetických hlasů současnosti. Země slunce je bojovým výsadkem na cizím území, svolávajícím všechny, kteří už nevěří na revoluce, ale stále ještě na nějakou podobu láskyplného undergroundu. Postkřesťan v digitální polopoušti a v odlidštěné globalizaci hledá někoho, s kým je možné sednou si k ohni a chytit se za ruce. Tahle sbírka ještě navíc dostane i ceny, uvidíte.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Našel se Havlův text, který si schoval tak, že ho nemohl najít

Na podzim roku 1977, po dobrodružných událostech „roku Charty“, sepsal Václav Havel reportáž líčící první hodiny tohoto dokumentu, následné vyšetřování, čtyřměsíční vyšetřovací vazbu, kterou na něj uvalil komunistický režim, následné propuštění a mučivé sebezpytování, která následovalo. Jak Havel uvádí v Dálkovém výslechu, asi stostránkovou reportáž někam ukryl a „už dávno nevím, kde je. Třeba ji někdy najdu“.
 | Knihovna VH
TV Kosmas

Svět knihy 2021: Petra Hůlová - Liščí oči

Setkávání s autory a nakladateli, setkávání se čtenáři. O to v podstatě jde na knižních veletrzích a festivalech především. Novinářka Kateřina Kadlecová představila na letošním pražském knižním veletrhu Svět knihy novou knihu Petry Hůlové Liščí oči. Tady je letmé zachycení nálady tohoto setkání nad dobrodružnou dětskou knihou o ruské okupaci roku 1968.