Miguel Bonnefoy o své knize Dědictví

/ nakl. Argo

"Chci ve své knize ukázat, že Latinská Amerika je kontinent-svět, kontinent-atlas, odvážný a úctyhodný kontinent. Ať už jde o Venezuelu z matčiny strany, nebo o Chile ze strany otcovy, je mým literárním úkolem svým vyprávěním nabídnout jiný, od klišé a banalit očištěný pohled na zemi, která vyrůstá z krásy, síly, vkusu a ušlechtilosti svých lidí." Miguel Bonnefoy

 

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2022: Naomi Woodová: Hra s tajemstvím

„Hra s tajemstvím“ Naomi Woodové je rafinovaně napsaný román o nebezpečně tenké hranici mezi láskou a posedlostí, který se odehrává na pozadí zřejmě nejturbulentnějších časů moderní historie. Píše se rok 1922, osmnáctiletý Paul Beckermann nastupuje ke studiu na Bauhausu a okamžitě ho okouzlí jak atmosféra školy, tak noví spolužáci a přátelé. Zejména Charlotte, svérázná a trochu tajemná studentka z Prahy, která ho přitahuje tím víc, čím blíže ji poznává.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2022: David Attenborough - Výpravy do divočiny

Attenborough vypráví o dobrodružstvích, která zažil před šedesáti lety s typicky britským humorem… Je to úžasná kniha pro každého, kdo se chce zprostředkovaně vydat na cestu tak, jako to dělávali dřívější dobrodruzi, a kdo se snaží pochopit, jak daleko jsme pokročili ve snaze o ochranu divokých zvířat.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2022: Ondřej Hübl - Opona

Vítejte v příběhu o miliardáři, umělé inteligenci a komunistické rezervaci, kde můžete za těžké peníze zažít 50. léta minulého století. Vyprávění plné absurdity, sarkasmu a zvratů vyvolává otázky: Kam je člověk ochoten totalitě ustoupit? Co je schopen obětovat pro vlastní přežití? A nakolik vůbec touží po svobodě? Opona v sobě spojuje silný příběh se závažným tématem a kořením je jemně dávkovaný vtip.