Geniální přítelkyně komplet audio - čte Taťjana Medvecká

/ nakl. Tympanum

Ferrante podává strhující sílu výpovědi o těch nejzákladnějších citových poutech a v tom je nepřekonatelná. Cítíte prach, špínu, chudobu, radosti i utrpení té doby. Soucítíte se všemi postavami. Velmi vyhraněné charaktery dvou děvčátek, později dívek a žen se svými protichůdnými nejen postoji, ale i životy. Audiokomplet má dohromady 66 hodin poslechu. Kromě ukázky ve videu i rozhovor s Vladimírem Krocem.

Další články

TV Kosmas

MAČ 2022: Pavel Klusák

Skončil letošní ročník Měsíce autorského čtení. Tento obdivuhodný festival za sebou vždycky zanechá videozáznamy večerů. Ty doporučujeme vaší pozornosti a pár už jsme jich na OKU zveřejnili. Setkání s Pavlem Klusákem stojí vždycky za to. Jednak jsou jeho témata a motivy tradičně originální, druhak je to člověk s úžasným rytmem a tónem projevu. Vlastně rétorický monument. A to při čteních uhrane minimálně nastejno, jako obsah. No a pak jsou tady ty knihy: Gott a Uvnitř banánu.
 | Měsíc autorského čtení
TV Kosmas

Magdaléna Platzová nejen o Životě po Kafkovi

Magdaléna Platzová (1972) patří podle mezi VIP současné české literatury. Její poslední kniha je o životech lidí, kterých se nějak dotýkal příběh Franze Kafky, hlavně o snoubence Felici Bauerové a jejich potomcích. Na čem zůstává stát naše identita, když ztratíme nejen naši rodnou zemi, ale celý kulturní kontext, v němž jsme se formovali? A jak moc dokáže pronásledovat osudový vztah? A kolik generací se s ním musí utkat?
 | MAČ 2022
TV Kosmas

Výlety na temnou stranu se Stranger Things

Šílená Max je prequel (čili děj, který předchází) ke kultovním Stranger Things, jejichž čtvrté série právě těší diváky Netflixu. Max se s rodinou přestěhovala. Ze slunné Kalifornie do sychravého Hawkinsu. Citlivá Max ukrývá svou citlivost za drsnou image skejťačky a potížistky. Myslí si, že ji z toho všeho srabu pomůže partička kluků ze školy, se kterými by se ráda kamarádila. Jenže součástí party je i Will a jeho mozek ovládá Stínové monstrum, které se rozhodlo zaútočit...