Bold Talk: Tomáš Klvaňa a jeho kniha o Kubě

/ Marek Wollner, Bold Talk

Kuba po Castrovi je stále plná strachu a nebezpečí. Tomáš Klvaňa o své nové knize Kuba: stručné dějiny konce. Před očima čtenářů vyvstane nezapomenutelná atmosféra tropických kulis, které tvoří kontext lidským příběhům sužovaným komunistickou diktaturou. Cestopis je doplněn fotkami slavného fotografa a několikanásobného držitele ceny Czech Press Photo, Jana Šibíka.

Další články

TV Kosmas

Nad výsledky ankety Knihy roku 2023 Deníku N

Jak si česká literatura stojí v zahraničí? Daří se mezinárodně překladům českých knih? A jaké z nich letos stály za to? Nad výsledky ankety Knihy roku Deníku N se spisovatelkou a publicistkou Klárou Vlasákovou, socioložkou Lucií Jarkovskou, ředitelem Světa knihy Radovanem Auerem a Janem Zikmundem z Českého literárního centra. Moderuje editorka kulturní rubriky Deníku N Irena Hejdová.
 | Deník N, Knihovna Václava Havla
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2023: Paul McCartney: 1964: oči bouře

Fotografie pořízené Paulem McCartneym na 35mm film, převážně dosud nepublikované, zachycují převratné období od konce roku 1963 do začátku roku následujícího, kdy se The Beatles stali mezinárodní senzací a změnili běh hudebních dějin.
 | Tomáš Weiss, Jan Křikava
TV Kosmas

Pravda neexistuje? - podcast Terezy Matějčkové

Podcast Pravda neexistuje? ukáže, že filozofie existuje jako neviditelná síla v naší každodennosti. Všichni žijeme z odpovědí na filozofické otázky. Má život smysl? Nebo žijeme v nihilistických časech? Jsme svobodní, nebo se jen více či méně dobrovolně „opičíme“ po druhých? Jak zničující vliv má na naši svobodu ideologické zaměření technologických společností?