Zlodějka knih přichází do českých kin

/ Tomáš Weiss

Je-li kniha úspěšná, je třeba ji zfilmovat. Když se film povede, bude kniha ještě úspěšnější. Jednoduché, že?

Další články

TV Kosmas

Deset žen - čerstvá novinka z Hostu

Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, ale přesto si svěřují své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, protože věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení. Marcela Serranová přináší odvážný a objevný pohled na mezilidské vztahy v dnešním světě.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

K Hrabalovu 100. výročí narození se chystá unikátní kniha

Měla by vyjít do 28. března letošního roku (datum Hrabalova narození) a půjde o unikátní kombinaci životopisu (chronologicky sestaveného podle známých i méně známých životních a spisovatelských okamžiků) a obrazové přílohy, vybrané z víc jak 5000 skenů fotografií, dokumentů a dokonce i předmětů. Kniha se bude jmenovat Příliš hlučná samota - 100 let Bohumila Hrabala 1914 - 2014. Vydává Mladá fronta a Památník národního písemnictví.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Série Doktor Proktor a...

Detektivkář píše pro děti. Ani dospělí se však místy neubrání hlasitému smíchu. Hlavními hrdiny knihy jsou šílený vědec doktor Proktor, malilinkatý chlapec s rudými vlasy Bulík a úplně obyčejná holka Líza. Česky už jsou k dispozici všechny vydané díly série.