Skladem Info OKO

Posel

Nakladatel:  Argo 2012

Anotace

Román pro mladé čtenáře od autora světového bestselleru Zlodějka knih.

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly - máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)
Po Zlodějce knih opět radost číst. Perfektní nápad nosného tématu, rozpracování jednotlivých "příběhů", výborná pointa. Další kniha, která se čte jedním dechem, a potvrzení, že má smysl tvorbu tohoto autora sledovat.
Přestože je příběh chlapce zcela jiný než válečné téma Zlodějky knih, vzal mě za srdce. Knihu jsem musela přečíst dvakrát po sobě a ještě se k ní po čase vrátím.
Opět se mi potvrdilo, že Markus Zusak je výtečný vypravěč. Je pravda, že Zlodějka knih je o něco lepší, ale i přesto to bylo velmi strhující čtení, které mi zanechalo pohlazení na duši.
Posel nemá rozměr Zlodějky knih, ale Zusakův poetický jazyk vykukuje i za zády vypravěče drsňáka. To drsňáctví je pochopitelně jen maska, Ed má duši veledobrou, až je vyvolen jako posel. Některé příběhy o konání dobra trochu zavání Fulghumem, či podobnými díly vydávanými nakladatelstvím Portál, ale třeba to tak musí být, jde-li o "román pro mladé čtenáře". Jádrem knihy je myšlenka, že...
Více
Nádherná kniha, uchvátila mě a zastyděla jsem se, že nemám stejnou náplň života. Nejen pro maldé, i pro zralé a vyžilé :-) Každý si v tom najde své, přečetla jsem ji jedním dechem, vracela se a zapisovala si poznámky. Kulturní zážitek na dlouhou dobu. Doufám, že se autor chystá věnovat psaní i nadále. Zlodějku knih si určitě nenechám ujít.
Opravdu nemám ráda dělení literatury na "pro mladé" a "pro ženy" atd atd. Mezi mládež se už tak úplně nepočítám, takže ta kniha určitě není jen pro dospívající a sotva dospělé. Jen co jsem si po deseti prvních stránkách zvykla na uvolněnou mluvu, která je v knize ale úplně na místě, byla jsem v tom:) Chytla mě a nepustila. Chvílemi jsem zatoužila být tím hlavním hrdinou. Moc se...
Více
Četla jsem ze zvědavosti a kvůli tomu, kam ji zařadit v knihovně a knížka mě úplně zasáhla - příběh, hrdinové, styl vyprávění, dojetí i humor - poselství pro každého. Nevím komu ji doporučit víc jestli dospívajícím nebo už dospělým
Zobrazit další (4)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Magazín OKO

TV Kosmas

Zlodějka knih přichází do českých kin

 
 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Markus Zusak

Je australský spisovatel. Pochází z imigrantské rodiny, jeho otec je Rakušan a matka Němka. Na University of New South Wales vystudoval anglický jazyk a dějepis.

Pozornost čtenářů i kritiků na sebe upoutal svým románem Posel, za který získal The Children’s Book Council of Australia za rok 2003 a Německou cenu za literaturu pro mládež 2007. Světovým bestsellerem se stal ale až jeho román Zlodějka knih, k jehož napsání ho inspirovalo vyprávění prarodičů o bombardování Mnichova a holocaustu.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Posel
Autor:
Zusak, Markus
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025705100
ISBN:
978-80-257-0510-0
Originál:
The Messenger
Překlad:
Simerová, Lucie
Popis:
1× kniha, vázaná, 352 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2012 (1. vydání)
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také