Je morálně oprávněné, aby medicína nejen léčila nemoci, ale i vylepšovala člověka? Věda by mohla v dohledné době zvýšit lidskou inteligenci, zlepšit paměť, prodloužit život a zpomalit stárnutí, a dokonce i zdokonalit náš charakter.
Uznávaný irský spisovatel John Boyne představuje v ambiciózním mytickém vyprávění Poutník u bran moudrosti skupinu postav, jejichž životy budeme sledovat v čase i prostoru, dokud se jejich osudy nenaplní.
Příběh o nezdolné ženě, jež čelí zničující diagnóze. Když se u energické třicátnice po autonehodě projeví traumatická porucha mozku zvaná syndrom opomíjení, zjistí, co je v životě doopravdy podstatné.
Nový román Andrého Acimana, kterého New York Magazine označil za „nejpozoruhodnějšího nového autora beletrie 21. století“, mapuje milostný život hrdiny, který v dospělosti prožívá lásku se stejnou intenzitou a náruživostí jako v dospívání.
Anglický spisovatel Herbert George Wells proslul zejména svými sci-fi romány Válka světů nebo Stroj času, neméně bohatá je ovšem i jeho povídková tvorba.
ANGUS YOUNG, spoluzakladatel a poslední původní člen průkopnické hardrockové skupiny AC/DC
už přes čtyřicet let elektrizuje davy šťavnatými kytarovými riffy a nekompromisní přímočarou
energií.
Kniha čtrnácti krátkých esejů představuje nemainstreamový pohled na nakladatelskou praxi. Hovoří o zodpovědném přístupu k vydávání knih, který přirovnává k organickému zemědělství.
Šestá rozsáhlá skladba básníka Pavla Petra – lyrického solitéra, který se vyznačuje výrazným až antickým rétorickým gestem, monumentální obrazností a panoramatickým kulturním záběrem, jak o něm píše literární historik Miroslav Zelinský.
Kniha Ve stínu šoa: Československá exilová vláda a Židé během druhé světové války a po ní se zabývá obdobím od mnichovské dohody z roku 1938 po komunistický puč v únoru 1948.