Tento čtivý rozbor sociologických kořenů náboženské víry staví na teoriích vědění, jež Peter Berger poprvé zkoumal s Thomasem Luckmannem v knize Společenská výstavba skutečnosti (Sociální konstrukce reality).
Kdo byl Ježíš z Nazareta? Král Židů? Rybář lidí? Mesiáš? Otec Anselm Grün vypráví působivě a napínavě o Ježíšově životě a působení: o jeho narození v Betlémě, o zázracích, které uskutečňoval, o podobenstvích, jež vyprávěl, o jeho cestě utrpení.
Kniha amerického sociologa Petera L. Bergera patří dnes již mezi klasické práce a na mnoha světových univerzitách je doporučována studentům jako nejlepší úvod do sociologie.
Kniha Principy a praxe Paliativní péče pojednává o péči o lidi čelící smrti, a to jak o samotné umírající, tak o ty, kteří jsou při tom s nimi – rodinní příslušníci, přátelé, dobrovolníci, sociální pracovníci a zdravotníci.
Autoři tvrdí, že bezpečnost je specifický typ politiky aplikovatelný na širokou škálu problémů, a nabízejí konstruktivistickou pracovní metodu pro rozlišení procesu sekuritizace od procesu politizace.
Kniha francouzského historika umění se vrací k událostech ze 6.5.1527, kdy bylo město Řím dobyto vojsky císaře Karla V. Toto datum se stalo osudným Římu a renesanční kultuře, vyvolalo katolickou reformu, a znamenalo konec jednoho způsobu života.