Mgr. D. Zounková působí v PŠL od roku 1997. Aktivně se podílí na přípravě kurzů, hlavně úspěšného mezinárodního projektu INTERTOUCH. Je spoluautorkou knihy Outdoor and Experiential Learning (2004), která představuje českou zážitkovou pedagogiku zahraniční veřejnosti ve Velké Británii. Hry připravili instruktoři Prázdninové školy Lipnice.
...
11. září 2001 – tohle datum změnilo náš pohled na Afghánistán. Krátce po americké vojenské odvetě přijela do Kábulu také válečná reportérka Åsne Seierstad. Nenapsala knihu o boji s terorismem, ale o jedné afghánské rodině.
Úspěšný norský scénárista John Kare Raake napsal strhující akční thriller, v němž najdete vše, co se dá od severské detektivky očekávat: vzrušení, napínavé scény, neobvyklé prostředí věčného ledu a sněhu, poutavé charaktery se složitou minulostí.
Originální esej odborníka v oboru sociální antropologie, formulovaný s vtipem a nadledem. Proč všechny úžasné technologie vynalezené k úspoře času vedou nezadržitelně k tomu, že budeme mít nevyvratitelný pocit, že času máme stále méně?
Beate Grimsrudová v románu otevírá dveře do světa, který je většině lidí neznámý: těžký a občas nesnesitelný život s psychózou a zároveň fascinující a napínavý vnitřní svět umělce.
Další kniha jednoho z předních současných norských autorů (např. Doppler). Norské i cestovatelské reálie se v ní mísí se zdravou dávkou absurdity, dětským viděním světa a čistou radostí z vyprávění. Text provází ilustrace Kima Hiorthoye.
Kniha vznikla na základě deníků známé herečky z období jejího života s Ingmarem Bergmanem, které se tímto poprvé dostaly na veřejnost, a z řady rozhovorů, který norský novinář s Liv Ullmann vedl.
Kniha norské novinářky, která žila půl roku v afghánské rodině knihkupce v Kábulu, beletrizovanou formou přibližuje historii Afghánistánu, život za vlády Talibánu i dnešní každodennost členů rodiny ve starostech o knihkupectví.