Thomas Hylland Eriksen - Tyranie okamžiku
Ke stažení

Tyranie okamžiku

Nakladatel: Doplněk 2012
Ihned
99 Kč

Anotace

Také si lámete hlavu nad tím, proč musíte pořád odkládat zásadní a průlomové projekty, zatímco zvládat každodenní agendu se vám daří jen s nasazením všech sil?
A koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny úžasné technologie vynalezené k úspoře času povedou nezadržitelně k tomu, že budeme mít nevyvratitelný pocit, že času máme stále méně?
Co...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Navrhuji každému, aby si tuto knihu přečetl. Všichni si stěžujeme, jak málo času máme. Ale proč máme čím dál míň času a proč nám utíkají nejen dny, ale i roky? Nechápu, jak se to Eriksenovi povedlo tak pěkně shrnout, popsat a podložit fakty (ne nudnými) a vysvětlit oč v současné době vlastně jde.
Vřele doporučuji. Nebudte litovat, že jste tomu věnovali svůj kousek času :)
Kniha Tyranie okamžiku, napsaná už skoro před deseti lety je stále velmi aktuální. Dobře napsaná, skvěle přeložená. Každý, kdo hledá odpovědi na otázky typu: "Proč nemám na nic čas", "Jak se vyznat v té záplavě informací?" nebo třeba "Znamená více aktivit kvalitnější život?, měl by si Tyranii okamžiku přečíst. Když to neudělá a odskočí k jiné...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Thomas Hylland Eriksen: Tyranie okamžiku

Inspirativní a pravdivý rozbor, a díky radám na konci - byť poměrně stručným - nejde o pouhé teoretizování. Je jenom na nás, jak budeme o svůj pomalý čas pečovat.

Pod tlakem času

Brněnské nakladatelství, které se v roce 2002 rozhodlo rozšířit svůj záběr o vydávání norské literatury, přišlo před Vánoci s útlou knihou, jejímž autorem je mladý norský vědec a popularizátor oboru sociální antropologie Thomas Hylland Eriksen (nar. 1962).
Celá recenze

Tyranie okamžiku

Eriksen je popularizátorem vědy a čtenáře jistě potěší jeho jednoduchý a osobní styl psaní. Na druhou stranu je však autor na mnoha místech didaktický a ponechává čtenáři málo prostoru na vlastní zamyšlení, po každé otázce přichází příliš rychlá odpověď.

Poslední část knihy je vtipně pojatým návodem, jak se rychlosti dnešního světa vyvarovat. Slogany jako "Rychlost je nakažlivá" nebo "Zpoždění jsou skrytá požehnání" jsou humornou tečkou za rychle napsanou knihou o zhoubné rychlosti dnešního světa.

Tyranie okamžiku

Tématem knihy norského spisovatele Eriksena Tyranie okamžiku je, jak napovídá sám titul, čas.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Tyranie okamžiku
Autor:
Eriksen, Thomas Hylland
Nakladatel:
Doplněk
Edice:
Sociálně-ekologická edice
EAN:
Překlad:
Juříčková, Miluše a Zounková, Daniela
Popis:
Elektronická kniha, 168 stran, bez zabezpečení DRM, 0,9 MB ePUB ePUB, 1,9 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2012