Timothy Snyder - Cena VIZE 97

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.

Vydání mezinárodního bestselleru Timothyho Snydera KRVAVÉ ZEMĚ – Evropa mezi Hitlerem a Stalinem vzbudilo hned po vydání u nás senzaci. Jeho autor, americký historik a spisovatel, převzal 5.10.2015 Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Ocenění mu bylo uděleno jako význačnému mysliteli, který svým dílem výrazným způsobem překračuje tradiční rámec historického bádání, navíc v kontextu židovské otázky, která se zásadním způsobem dotýká také dějin České republiky. Čerstvý laureát promluvil k účastníkům slavnostního ceremoniálu česky a připomněl svůj vřelý vztah k Praze, kterou poprvé navštívil jako student téměř před čtvrt stoletím.

Timothy Snyder - Cena VIZE 97 v Oko Magazínu OKO

Knihou roku 2015 v anketě Lidových novin je Doba z druhé ruky nositelky Nobelovy ceny za literaturu

Ve dalším ročníku tradiční knižní ankety zvítězila s největším počtem z cca 200 hlasů literárních publicistů. redaktorů a lidí z kulturního a veřejného života letošní držitelka Nobelovy ceny za literaturu Světlana Alexijevičová a ...

Strašná úroda černozemě

Mnoho českých čtenářů už pochopilo, že číst si amerického historika Timothy Snydera (1969) je pro ten náš nebezpečný region střední Evropy nějak důležité. Jak jeho Krvavé země, tak knižní rozhovor s Tony Judtem. Jeho zatím ...

Knižní pól Zdenko Pavelky

Literární reflexe publicisty a nakladatele, které v rozhlasové podobně můžete slýchat každou sobotu ráno na stanici Český rozhlas 3 - Vltava.
Další články

VYBRANÍ AUTOŘI

Timothy Snyder

Timothy Snyder (1969) působí jako profesor historie na Yaleově univerzitě. Je autorem knižního ...

Tony Judt

Tony Judt (1948–2010), britský historik a esejista, studoval na univerzitách v Cambridgi a v ...

Knihy

E-knihy

Intelektuál ve dvacátém století Otevřít stranu 99

Intelektuál ve dvacátém století

(7x)
Kniha v dialogické formě mapuje dějiny moderních politických idejí a představ o vládě a spravedlnosti, jak je chápali liberální, socialističtí, komunističtí, nacionalističtí a fašističtí intelektuálové od konce 19. století až do počátku 21. století.