Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Naučná> Literatura faktu>kniha Gomora

Obálka titulu Gomora

Gomora

Osobní výpověď o ekonomické moci a brutální rozpínavosti neapolské camorry

Roberto Saviano

Popis: 1× kniha, vázaná, 256 stran, 17 × 24 cm, česky - více

Běžná cena: 380 Kč
U nás ušetříte: 38 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 342 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 311 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Odvážné svědectví sedmadvacetiletého italského novináře o nemilosrdném světě současné neapolské mafie a ničivých důsledcích jejího působení v řadě oblastí domácího i mezinárodního průmyslu, obchodu a veřejného života zaujme zasvěceným a detailním vylíčením brutálních praktik organizovaného zločinu a portréty jeho aktérů, ale i bezprecedentním osobním nasazením a statečností svého autora. Ve svém úsilí proniknout do zákulisí působení camorry se Saviano mimo jiné nechal najmout jako pracovní síla nelegální čínské textilní dílny, působil jako stavební dělník a číšník a postupně shromáždil řadu poznatků o aktivitách mafiánských kruhů ve sféře průmyslu, stavebnictví, obchodu s drogami či nezákonné manipulace s průmyslovým odpadem a jedy. Jeho strhující i alarmující výpověď, obsahující řadu konkrétních údajů o špičkách klanů camorry a jimi řízených vraždách a dalších zločinech, se záhy po svém vydání v Itálii stala bestsellerem, vyvolala značný ohlas i v mezinárodním měřítku a v současnosti se překládá do osmnácti jazyků.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Gomora

  • Nakladatel: Paseka
  • ISBN: 978-80-7185-918-5, EAN: 9788071859185
  • Originál: Viaggio nell´impero
  • Překlad: Flemrová, Alice
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 256 stran, 17 × 24 cm, česky
  • Rozměry: 17 × 24 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Zařazeno v odděleních

Recenze

Recenze v Médiích

Saviano, Roberto: Gomora, srovnání románu a filmu

Tomáš Matras, iLiteratura, 23.8.2009
Snímek se nese ve znamení totální války. Války všech proti všem, války o ekonomickou a sociální nezávislost, válku o společenské uznání, která končí buď špatně anebo zjištěním, že člověk si nemůže být jist žádnými hodnotami, které vyznává ani svým vlastním životem.

Saviano, Roberto: Gomora 2

Csilla Battaová, iLiteratura, 8.11.2008
Pred dvoma rokmi vyšla v Taliansku kniha pod názvom Gomorra. Viaggio nell’impero economico e nel sogno di dominio della camorra (nakl. Mondadori), diskutujúca činnosť neapolskej camorry, ktorá vzbudila pozornosť na celom svete a veľmi rýchlo sa stala bestsellerom. Od tej doby bola publikovaná v 33 krajinách a prednedávnom preložená aj do češtiny.

Saviano, Roberto: Gomora 1

Jana Pálková, iLiteratura, 8.11.2008
Kniha, která svým svědectvím překročila práh mlčení a lhostejnosti a která překotným tempem dosahuje vysokých stupňů prodejnosti v desítkách zemí světa, vyšla po dvou letech také v českém překladu.

Saviano, Roberto: Gomora

Alice Flemrová, iLiteratura, 8.11.2008
Když jsem 24. ledna 2005 přijel na místo, ležel na dlaždičkách, mrtvý. Houf karabiníků přecházel nervózně před obchodem, kde došlo k vraždě. Kdovíkolikáté. „Jeden mrtvý denně už je dneska v Neapoli obehraná písnička,“ říká nějaký vynervovaný kluk procházející právě kolem...

Ta naše camorra neapolská...

Ondřej Horák, LIDOVÉ NOVINY, 10.9.2008
(...) Úspěch jeho díla ale pravděpodobně spočívá v tom, že dokázal propojit poznatky z vlastního "výzkumu" s vyprávěním příběhu, aniž by se pouštěl do fabulování. Gomora tak předčila faktografické knihy z hlediska čtivosti a romány zase z hlediska zachycení reality.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

JanaK, Brno, 2.8.2009

(Toto je kvalitní recenze)
První jsem viděla stejnojmenný film (skvělý, i když šokující, ale také doporučuji !) a knihu si poté koupila víceméně náhodou. Musím ale říct, že tady mít problém (číst první knihu nebo vidět film) nebudete. Přestože film z knihy čerpal, obojí se moc nepřekrývá. Kniha dost podrobně popisuje praktiky klanů v Neapoli a jejím okolí, i to, jak nenápadně se zdejší odnož 'systému' v posledních letech rozmohla, a kde všude 'podniká.' S úžasem zjistíte, jak velké množství zdánlivě čistých společností po celém světě je na ni navázáno, a navíc budete mít pocit, že všechny popisované 'obchodní' praktiky se vlastně tak trochu podobají tomu, jak to funguje tady u nás. Doporučuji, kniha ja navíc velmi čtivá.

Roberto Saviano

 
zavřít