Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>Elektronická kniha Doppler

Doppler [E-kniha]

Erlend Loe

Popis: Elektronická kniha, 132 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 109 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 90 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Anotace

Román Doppler současného norského spisovatele Erlenda Loea má mnoho společného s autorovým průlomovým dílem Naivní. Super (česky 2005). Jeho hlavní hrdina se po zdánlivě bezvýznamné události (pád z kola při jízdě lesem) dostává do hluboké osobní krize, kterou řeší tím, že se zcela stáhne do sebe, opustí ženu a děti a dosavadní pohodlný způsob života a rozhodne se přestěhovat do lesa. Společnost mu dělá losí mládě, jehož matku zastřelil kvůli masu. Doppler je tedy román o lidské osamělosti, přechodu od aktivity k pasivitě, soukromém protestu proti společnosti a proti tomu, co se považuje za správné a korektní, proti konzumu a blahobytu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Doppler

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zázrak!

panKaplan, 12.3.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Potřeboval jsem si po nepříjemném čtenářském zážitku spravit chuť a sáhl jsem po Dopplerovi. A pak jsem četl dál, a pořád a pořád. Jediné, co je na ní špatně je délka. Takhle dobré knihy by měly být minimálně pětkrát delší. Dospělý muž, "autor" dvou dětí a třetího na cestě utekl od lidí do lesa. Společnost mu dělá losí mládě a jeho vlastní myšlenky. Vzpomíná na svého otce, který právě zemřel a přestože lidi nenávidí, postupně se s několika z nich sblíží.

Přidejte si k tomu břitký humor, kritiku dnešního světa a absurdnost mnoha situací (která se ovšem brzy ukáže jako racionální) a máte v ruce knihu, na kterou nezapomenete. Doporučuje devět z desíti vlků (nebo spíš losů?) samotářů.

Vtipné a inteligentní!

, 10.12.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Něco tak vtipného jsem už dlouho nečetla. Hlavní hrdina je fakt sympaťák, ale doma bych ho nechtěla. Přesný odraz dnešní doby, sranda od začátku do konce. Ze všech Loeho knížek nejlepší, těším se na překlad volného pokračování.

Přímý zásah

Magdalena Hůlová, madleenka@seznam.cz, Praha, 19.11.2008

(Toto je kvalitní recenze)
Doppler, je vtipný, hluboký, absurdní a přitom důvěrně známý, něžný a mrazivý. Jedna z nejlepších knih jaké jsem, kdy četla. Hladově čekám od nakldatelů další titul E. Loea.

Erlend Loe

 
zavřít