Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní - středověk

Reprezentace české středověké šlechty -40%
(1x)
Během posledních deseti let se Robert Šimůnek, působící v Historickému ústavu AV ČR, vypracoval v předního znalce české aristokracie pozdního středověku. Ústřední téma jeho monografie přestavují nejrůznější podoby sebeprezentace šlechty.
středověk

Reprezentace české středověké šlechty

398 Kč
239 Kč
Benediktini a střed Evropy -10%
(2x)
Svazek je dílem více než třiceti domácích a zahraničních medievistů, kteří v jeho kapitolách nabízejí široké spektrum pohledů na benediktinství jako na jev, který již téměř půldruhého tisíciletí spoluvytváří dějiny Evropy.
středověk

Benediktini a střed Evropy

Dušan Foltýn (ed.), Jan Kremer (ed.), Pavlína Mašková (ed.), Petr Sommer (ed.) , ...
899 Kč
809 Kč
Středověká setkání s „jinými“ -40%

Autorka ve své knize analyzuje zprávy středověkých cestopisů, jejichž autory jsou významní evropští misionáři , kteří působili v různých oblastech Asie v období mezi polovinou 13. a polovinou 14. století.

středověk

Středověká setkání s „jinými“

259 Kč
155 Kč
Habsburkové ve středověku -40%
(1x)
Kniha představuje osobnosti habsburské dynastie od Rudolfa I. po Fridricha III.
středověk

Habsburkové ve středověku

298 Kč
179 Kč
Dějiny Afghánistánu -10%
Dějiny Afghánistánu podrobně mapují historii této malé a chudé země, ukryté ve vysokých horách Hindúkuše, jež se stala moderním nezávislým státem až v polovině osmnáctého století.
středověk

Dějiny Afghánistánu

429 Kč
386 Kč
Očitá svědectví -75%
Záměrem publikace je ukázat, jaký vliv mělo poznávání přírody Nového světa na utváření specifických podob vědecké komunikace a kooperace (expedice, dotazníky, přírodní historie, botanické katalogy), praktikovaných během 16. století ve Španělsku.
středověk

Očitá svědectví

249 Kč
62 Kč
Pád Granady a zánik al-Andalusu -15%
Soubor pramenů dokumentujících poslední období existence muslimského panství v Granadě a kraji al-Andalusu, jímž se v podstatě uzavírá středověká historiografie muslimského Španělska.
středověk

Pád Granady a zánik al-Andalusu

298 Kč
253 Kč
Templáři a Kristův rubáš -45%
(1x)
Seriózní a erudovaná práce italské historičky a archivářky Tajných vatikánských archivů. Přichází s teorií, že templáři mezi svými střeženými poklady po jistou dobu vlastnili i Kristovo pohřební roucho, známé též jako Turínské plátno.
středověk

Templáři a Kristův rubáš

298 Kč
164 Kč
Přemyslovci -15%
(5x)
Dosud nejucelenější pohled na vznik a působení knížecí a královské dynastie Přemyslovců v českých zemích od 9. století po její konec na počátku 14. století včetně historických okolností, které předznamenaly vznik českého státu.
středověk

Přemyslovci

1 599 Kč
1 359 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 60 položek
1 2 3 .. 6 > >>