Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - dějiny umění

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze -10%
Staroměstský mariánský sloup patří k nejkontroverznějším barokním památkám – a to i přesto, že již uplynulo přes sto let od jeho demolice.
dějiny umění

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze

359 Kč
323 Kč
Počátky umění II. -10%
První díl této knihy ukázal, že komunikační systém založený na obrazech vytvořil expandující moderní člověk (Homo sapiens) v paleolitu Evropy, a to poměrně rychle, v daném stadiu své evoluce a v kontextu převratných historických událostí.
dějiny umění

Počátky umění II.

595 Kč
536 Kč
Dějiny umění v českých zemích 800 - 2000 -10%
(1x)
Kniha poprvé sleduje dějiny umění v Čechách a na Moravě v jednom knižním svazku.
dějiny umění

Dějiny umění v českých zemích 800 - 2000

2 500 Kč
2 250 Kč
Ikonologie -10%
(1x)
Výbor z mnohasvazkového encyklopedického díla italského humanisty Cesara Ripy, doprovází přes 300 dřevorytů podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier d’Arpino.
dějiny umění

Ikonologie

528 Kč
475 Kč
Návrat do budoucnosti -10%
Kniha-čítanka představuje českému čtenáři základní současné práce zahraničních autorů, destabilizující konvenční, lineární pojetí času, které má dopad jak na umělecko-historickou metodologii a filozofii, tak na uměleckou tvorbu jako takovou.
dějiny umění

Návrat do budoucnosti

390 Kč
351 Kč
Význam v architektuře Západu -10%
Kniha Význam v architektuře Západu (1974) slavného teoretika architektury Christiana Norberga Schulze představuje autorův souborný pokus vylíčit základní proměny v dějinách architektury.
dějiny umění

Význam v architektuře Západu

599 Kč
539 Kč
Životy nejvýznačnějších malířů, sochařů a architektů -10%
Životy nejvýznačnějších malířů, sochařů a architektů, jež Giorgio Vasari publikoval v roce 1550, kdy mu bylo necelých čtyřicet let, jsou nejzábavnější a nejtrvalejší knihou o výtvarném umění, která byla kdy napsána.
dějiny umění

Životy nejvýznačnějších malířů, sochařů a architektů

748 Kč
673 Kč
Dějiny umění Latinské Ameriky -10%
Dějiny umění Latinské Ameriky vznikly v dílně Střediska iberoamerických studií Univerzity Karlovy na základě přednášek autorek knihy. Cílem publikace je poskytnout zájemcům z řad studentů i veřejnosti základní přehled o dějinách umění tohoto regionu.
dějiny umění

Dějiny umění Latinské Ameriky

420 Kč
378 Kč
Dějiny krásy -15%
(1x)
Na stránkách této knihy, jejímž editorem je Umberto Eco, najdeme obrazy mistrovských děl všech dob. Ilustrace i rozsáhlá antologie textů čtenáři přibližují rozmanité představy o kráse, jak se projevovaly od dob starého Řecka až dodnes.
dějiny umění

Dějiny krásy

598 Kč
508 Kč
Dějiny ošklivosti -15%
(7x)
Co je vlastně opakem krásy? Na tuto otázku hledá autor odpověď na stránkách výpravné ilustrované publikace, kde na příkladech děl literárních i výtvarných ukazuje, že opak krásy se neomezuje jen na ohyzdnost satyrů či Harpyjí.
dějiny umění

Dějiny ošklivosti

998 Kč
848 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 12 položek
1 2 > >>