Nejprodávanější e-knihy - červenec 2022 - poezie

Ženský
(3x)
Henry Chinaski, Bukowského alter ego, se v románu Ženský objevuje v roli stárnoucího uznávaného spisovatele, a jak už napovídá sám název, prochází celou řadou vztahů s příslušnicemi opačného pohlaví (adjektivum "něžný" v tomto případě není na místě).
poezie

Ženský

198 Kč
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
(5x)
Kniha pro všechny, kteří mají rádi filmové fantazie Tima Burtona. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a podivuhodných postaviček trudného vzezření i údělu. Všechny bytosti zpodobňují Burtonovy ilustrace.
poezie

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

99 Kč
Křest svatého Vladimíra
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu.
poezie

Křest svatého Vladimíra

49 Kč
O válečném umění
Nejstarší dochovaná kniha strategického myšlení a nejstarší literárně doložená vojenská doktrína v dějinách lidstva je dnes již kultovním dílem o vojenské strategii.
poezie

O válečném umění

120 Kč
Zimohrádek
Inovované vydání nejslavnější sbírky žijící legendy českého básnictví, která je zároveň skutečným skvostem tuzemské poezie XX. století.
poezie

Zimohrádek

104 Kč
Básně
Sbírka básní a poetických parafrází na hranici mezi groteskou a tragikou vyjadřuje přírodní lyriku a echa minulosti. Vít Kremlička převedl několik barokních kreolských textů písní do formy básní a zčásti je transponoval do současné doby.
poezie

Básně

99 Kč
Básně a povídky
Hořká slova z hořké doby.
poezie

Básně a povídky

299 Kč
Kopa sonetů
(1x)
Soudě dle čtenářské obliby a krásy, kterou do nich tvůrce zasadil, jsou sonety Miloně Čepelky trvalky. V původních vydáních rozkvétaly bez ohledu na roční dobu, povětrnostní podmínky a svět za plotem libosadu.
poezie

Kopa sonetů

139 Kč
Otroci bez pout
Dílo rezonuje se subjektivním pocitem o současné společnosti vyznávající vnější hodnoty života, prostupující konzumem, drogami, sexem, filmem a materialismem.
poezie

Otroci bez pout

179 Kč
The Lesser Histories
The poems document a splendid and bitter isolation, and are immersed in the humor, hatreds, and loves of the everyday. Published in Czech in the ill-fated year of 1968, they subsequently fell into neglect.
poezie

The Lesser Histories

240 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 26 položek
1 2 3 > >>