Nejprodávanější tituly - červenec 2022 - poezie

Zimní recepty, kolektiv autorů
(2x)
Louise Glücková získala v roce 2020 Nobelovu cenu za literaturu mj. za „nezaměnitelný básnický hlas, který s prostou krásou zobecňuje individuální existenci“ – a tohle zdůvodnění poroty výtečně vystihuje i její novou básnickou sbírku...
poezie

Zimní recepty, kolektiv autorů

223 Kč
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
(1x)
Kniha pro všechny, kteří mají rádi filmové fantazie Tima Burtona. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a podivuhodných postaviček trudného vzezření i údělu. Všechny bytosti zpodobňují Burtonovy ilustrace.
poezie

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

269 Kč
Jsme kapkou v moři života
(1x)
Výbor z Heyseho básnické tvorby, který sestavila a přeložila Zlata Kufnerová, podává představu o celém autorově básnickém díle a jeho vývoji.
poezie

Jsme kapkou v moři života

177 Kč
Zase je dneska
(2x)
Druhé, ilustrované vydání čtenáři příznivě přijaté básnické sbírky dvojnásobného mistra České republiky ve slam poetry, známého pod pseudonymem Rimmer.
poezie

Zase je dneska

266 Kč
Traumonium
Co je Traumonium? Snad příloha groteskního snáře? Nebo rukověť užitečných rad a herních plánků, jejichž znalost zažene všechny vaše nejistoty, špatné nálady a traumatická zranění? Odpovědi můžeme s klidem ponechat na čtenáři.
poezie

Traumonium

240 Kč
Ženský
(2x)
Henry Chinaski, Bukowského alter ego, se v románu Ženský objevuje v roli stárnoucího uznávaného spisovatele, a jak už napovídá sám název, prochází celou řadou vztahů s příslušnicemi opačného pohlaví (adjektivum "něžný" v tomto případě není na místě).
poezie

Ženský

253 Kč
Mimosezóna
Výpravně provedená sbírka písňových textů a ilustrací Jaromíra Švejdíka.
poezie

Mimosezóna

494 Kč
Taková Maková
(1x)
Kapky z přelitých pohárů
jsou částí bouřícího moře
Vrhám se touze do spárů
střídám ticho, žal a hoře...

poezie

Taková Maková

198 Kč
Noc věrnosti a ctnosti
(3x)
Spíše než o sbírku samostatných básní se jedná o propojené příběhy, jež sice vycházejí z autorčina života, ale mají mnohem obecnější dopad. Glücková svým volným veršem a zdánlivě prostým jazykem dokáže čtenáře očarovat a probudit v něm zvědavost.
poezie

Noc věrnosti a ctnosti

169 Kč
Předvečer
Příběh zasazený do prostředí odlehlého hotelu v horách severně od Tokia. Novela v šesti kapitolách popisuje období tří měsíců, během nichž se hlavní postavě, Patriku Weisbergerovi, otevírá "nový život".
poezie

Předvečer

249 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 238 položek
1 2 3 .. 24 > >>