Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - poezie

Tenhle okamžik
Gary Snyder (1930) sbírku Tenhle okamžik (This Present Moment) z roku 2015 označuje jako svou poslední: „Trvalo mi deset let, než jsem získal pocit, že už je tak akorát. Samozřejmě že píšu dál, ale nemyslím, že by z toho byla další kniha.“
poezie

Tenhle okamžik

224 Kč
Lunapark v hlavě
Nejznámější sbírka Lawrence Ferlinghettiho (1919–2021), poprvé vyšla v r. 1958.
poezie

Lunapark v hlavě

224 Kč
Haiku
Další sbírka básníka a výtvarníka. Sbírky haiku jsem si pořizoval během posledních dvaceti let. Vždy jsem byl příznivcem a čtenářem haiku, ale psát je mne nikdy předtím nenapadlo. ...
poezie

Haiku

171 Kč
O pití
Ženské, kočky, psaní, hudba. A pití. Tohle všechno se vybaví každému čtenáři Charlese Bukowského; každému asi v jiném pořadí. Po tematických antologiích O kočkách a O psaní vychází nyní další soubor básní a prozaických úryvků, známých i méně známých.
poezie

O pití

313 Kč
Píseň písní
Číst tuto sbírku milostných veršů je jako projít se rozkvetlou zahradou. Osvěžit se granátovými jablky, vínem, medem a kořením. Oslavit lásku v mnoha jejích podobách. Nechat se jí proměnit.
poezie

Píseň písní

224 Kč
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
(1x)
Kniha pro všechny, kteří mají rádi filmové fantazie Tima Burtona. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a podivuhodných postaviček trudného vzezření i údělu. Všechny bytosti zpodobňují Burtonovy ilustrace.
poezie

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

269 Kč
Z. Svěrák a J. Uhlíř –Zpívání s piánkem
Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Přinášíme vám 12 jejich nejoblíbenějších písniček s notami a piánkem, na kterém si je můžete sami zahrát!
poezie

Z. Svěrák a J. Uhlíř –Zpívání s piánkem

404 Kč
Чачак / Čačak
Čačak, malé srbské město jižně od Bělehradu, nemá s obsahem druhé básnické sbírky Alžběty Stančákové de facto nic společného. Protéká jím řeka Západní Morava a průměrná teplota tam činí 10,5 °C. Sbírka Чачак obsahuje texty z let 2017–2021.
poezie

Чачак / Čačak

207 Kč
Celý život
(7x)
Ucelené vydání deníkových zápisků Jana Zábrany, které se rozprostírají téměř celým obdobím komunistického režimu, zahrnují nejen reflexi dobových událostí, ale jsou i jistým oknem do duše tohoto českého básníka a překladatele.
poezie

Celý život

539 Kč
Blues
(1x)
Třetí vydání všech básní legendárního českého beatnika Václava Hraběte.
poezie

Blues

311 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 150 položek
1 2 3 .. 15 > >>