Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - světová poezie

Plamen -10%
Sbírka písňových textů, básní a deníkových záznamů Leonarda Cohena nazvaná Plamen sice vyšla až po autorově smrti, na jejím uspořádání se však velký kanadský písničkář a básník výrazně podílel.
světová poezie

Plamen

348 Kč
313 Kč
Průřez -10%
Gerhard Rühm (*1930) patří ke klíčovým postavám evropské literární neoavantgardy. V centru jeho tvorby stojí vždy co nejvyšší smyslovost či sensoričnost estetického vnímání, maximální kontakt s jazykem a jeho rovinami v čase a prostoru.
světová poezie

Průřez

350 Kč
315 Kč
Poemy -10%
(1x)
V. V. Majakovskij, autor glorifikovaný i zatracovaný, protežovaný i takřka pozapomenutý: pod nánosy ideologického balastu a předsudků se nachází jeden z nejoriginálnějších světových básníků, jehož tvorba vždy budila pozornost a často i vášně.
světová poezie

Poemy

255 Kč
230 Kč
Kniha haiku -10%
(2x)
Ačkoli se Jack Kerouac proslavil především jako prozaik, psal také vynikající poezii – mnozí literární historici jsou dokonce toho názoru, že Kerouacovy básně jeho prózu co do kvality předčí.
světová poezie

Kniha haiku

198 Kč
178 Kč
Malý a velký testament -10%
Kniha obsahuje historicky první úplný překlad Villonova Malého i Velkého testamentu včetně balad, písní, rondeaux a epitafů. Villonův život si čtenář musí složit z hrstky útržkovitých, ale mimořádně výmluvných faktů.
světová poezie

Malý a velký testament

240 Kč
216 Kč
Kvílení -15%
(3x)
Jedna z největších básnických sbírek 20. století, vpravdě kultovní Kvílení, vychází poprvé v češtině v samostatném svazku - v klasickém překladu Jana Zábrany, který mohutně ovlivnil i moderní českou poezii. 2. svazek edice angloamerických básníků.
světová poezie

Kvílení

188 Kč
160 Kč
Spät gegen Morgen – Pozdě k ránu -10%
Zrcadlové, česko-německé vydání sbírky „Pozdě k ránu“ Karla Hlaváčka s německým doslovem a kritickým aparátem.
světová poezie

Spät gegen Morgen – Pozdě k ránu

320 Kč
288 Kč
Bílé přeludy na vlnách -10%
Antologie Bílé přeludy na vlnách je pro české čtenáře první možností obšírněji se seznámit s finskou poezií.
světová poezie

Bílé přeludy na vlnách

Michal Švec (ed.)
349 Kč
314 Kč
Kadiš a jiné básně -10%
(1x)
Mezi nejznámější básnické skladby Allena Ginsberga patří vedle Kvílení i Kadiš, velkolepý žalozpěv na básníkovu zesnulou matku, jejíž duševní choroba silně poznamenala jeho dětství a dospívání.
světová poezie

Kadiš a jiné básně

198 Kč
178 Kč
Poesie - Básně -10%
(2x)
Prvý rozsáhlý průřez básnickým dílem přináší tento svazek zahrnující ukázky ze všech jeho sbírek, včetně těch, které psal ve furlanském dialektu, jenž byl nářečím jeho milované matky (např. sbírka Básně v Caserse, 1942).
světová poezie

Poesie - Básně

250 Kč
225 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 20 položek
1 2 > >>