Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní - světová poezie

Pustá země -20%
Pustá země je pravděpodobně nejvlivnější básnickou skladbou 20. století, přinejmenším v kontextu anglofonní poezie. T. S. Eliot ve své útlé knize z roku 1922 zcela mimořádným způsobem navazuje na několikatisíciletou tradici světové literatury.
světová poezie

Pustá země

198 Kč
158 Kč
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy -10%
(1x)
Kniha pro všechny, kteří mají rádi filmové fantazie Tima Burtona. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a podivuhodných postaviček trudného vzezření i údělu. Všechny bytosti zpodobňují Burtonovy ilustrace.
světová poezie

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

299 Kč
269 Kč
Krutý prsten duše -10%
Expresionistická poezie Geo Mileva je bytostná snaha o probuzení čehosi přirozeného a dávno zapomenutého…
světová poezie

Krutý prsten duše

241 Kč
217 Kč
Prolamování ticha -10%
Frances Horovitzová patřila ke kulturnímu hnutí autorů šedesátých let, které se samo označilo coby „underground“. Uvádí nás do životní situace leckdy až banální, všednodenní, prosté, ale zároveň nám jakoby kukátkem dá nahlédnout pod věci viděné.
světová poezie

Prolamování ticha

241 Kč
217 Kč
Zimní recepty, kolektiv autorů -10%
(2x)
Louise Glücková získala v roce 2020 Nobelovu cenu za literaturu mj. za „nezaměnitelný básnický hlas, který s prostou krásou zobecňuje individuální existenci“ – a tohle zdůvodnění poroty výtečně vystihuje i její novou básnickou sbírku...
světová poezie

Zimní recepty, kolektiv autorů

248 Kč
223 Kč
Kniha haiku -10%
(3x)
Ačkoli se Jack Kerouac proslavil především jako prozaik, psal také vynikající poezii – mnozí literární historici jsou dokonce toho názoru, že Kerouacovy básně jeho prózu co do kvality předčí.
světová poezie

Kniha haiku

198 Kč
178 Kč
Kornet: Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilkeho -10%
(1x)
Báseň s německým názvem Die Weise von Liebe und Tod des Cornets Christoph Rilke vychází v zrcadlovém překladu.
světová poezie

Kornet: Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilkeho

200 Kč
180 Kč
Krysař -10%
Vůbec první české vydání jednoho z nejrozsáhlejších básnických textů Mariny Cvetajevové, který byl v roce 1925 z části napsán ve Všenorech u Prahy a dokončen téhož roku v Paříži. Paradoxně dosud nikdy nebyl do češtiny přeložen a vydán.
světová poezie

Krysař

249 Kč
224 Kč
Pár much a já -10%
(1x)
Čtyři slavní japonští básníci 17.-19. stol.etí v jedné knize! “Zenový filosof a estét” Bašó, “boží člověk” Issa, “malíř a intelektuál” Buson a “piják a poutník” Santóka a výběr z jejich haiku v překladu Antonína Límana.
světová poezie

Pár much a já

228 Kč
205 Kč
Pastýřka putující k dubnu -10%
Dvojjazyčné vydání básníka z Jestřábí věže. Vybaveno doslovem básníkova vnuka Lindsaye Jefferse a studii Roberta Kafky z mezinárodní Jeffersovské společnosti.
světová poezie

Pastýřka putující k dubnu

348 Kč
313 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 47 položek
1 2 3 .. 5 > >>