Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se.
Sedm pohádkových vyprávění, jako je sedm dní, vlastně večerů v týdnu, sedmkrát na dobrou noc. Kniha uhříněveských pohádek je trochu vtipná a trochu strašidelná, ale hlavně plná fantazie.
V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?
Nejstatečnější český král Jan Lucemburský přišel v roce 1310 do naší země jako manžel Přemyslovny Elišky, aby pro sebe dobyl český trůn, na kterém do té doby seděl neschopný a neoblíbený panovník Jindřich Korutanský.