Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - filosofie

Iluze skeptiků -10%
(3x)
Autor vychází z přesvědčení, že jedním z požadavků kritického myšlení je, aby filosof začal svá zkoumání noetickou reflexí pravdy jako hodnoty lidského myšlení.
filosofie

Iluze skeptiků

400 Kč
360 Kč
Kdo jsme -10%
Odkud se vzal svět a život? Jaký je vztah mezi lidským vědomím a bytím, prostorem a časem? Přesahuje globální inteligence chápání našeho smrtelného mozku? Kde se skrývá věčnost a jak souvisí s relativitou času?
filosofie

Kdo jsme

319 Kč
287 Kč
Sofiin svět -15%
(11x)
Román o dějinách filosofie. Norský učitel kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch.
filosofie

Sofiin svět

269 Kč
229 Kč
Úvod ke kritice soudnosti -10%
(1x)
Jedná se o první verzi úvodu do kritiky soudnosti z r. 1790. Autor se v ní opírá o analýzu soudnosti a odhaluje její specifický apriorní normativ, jenž identifikuje v principu účelnosti.
filosofie

Úvod ke kritice soudnosti

98 Kč
88 Kč
Být pohanem -10%
Proč jsem napsal tuto knihu? ptá se de Benoist. Abych odhalil esenciální rozdíly mezi pohanstvím a křesťanstvím. Svůj cíl však rozhodně překročil: ve svém bádání sahá až na kost toho, co je jádrem evropského myšlení, cítění a prožívání.
filosofie

Být pohanem

499 Kč
449 Kč
Dobré srdce -10%
Záznam londýnského semináře, na němž dalajlama komentoval vybrané ukázky z evangelií. Ve svých výkladech dalajlama dodává těmto zdrojům křesťanské víry nový rozměr a nachází mnoho podobností mezi křesťanskou a buddhistickou naukou.
filosofie

Dobré srdce

288 Kč
259 Kč
Kdo vládne světu?
Nejnovější kniha intelektuála, filozofa a aktivisty Noama Chomského přináší důkladnou kritickou analýzu současné mezinárodní situace.
filosofie

Kdo vládne světu?

270 Kč
Knihy, které jsem nenapsal -10%
Soubor esejů George Steiner "posledního z velikých" z různých podivuhodných myšlenkových světů, které se mohli stát jeho knihami, snad...
filosofie

Knihy, které jsem nenapsal

368 Kč
331 Kč
Kritická teorie a sociální média -10%
Kniha se zaměřuje na aktuální problematiku sociálních médií z hlediska kritické teorie společnosti. Ukazuje jak limity, tak emancipační potenciál sociálních médií ve vztahu k novým výzvám společností a technologií.
filosofie

Kritická teorie a sociální média

240 Kč
216 Kč
Milosrdenství? Bez rozumu?
(1x)
Filosof Jiří Fuchs se pokouší analyzovat příčiny a souvislosti migrační krize systematičtěji a s hlubším záběrem, než s jakým se obvykle setkáváme v povrchních úvahách na toto téma v médiích.
filosofie

Milosrdenství? Bez rozumu?

100 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 150 položek
<< < 1 2 3 4 .. 15 > >>