Lin Carter - Tolkien: ...

Tolkien: Zákulisí Pána prstenů

Nakladatel:  Argo 2002
Rozebráno
-10%
199 Kč
179 Kč
pohlídat

Anotace

První erudovaná kniha věnovaná inspiračním zdrojům Tolkienova nejslavnějšího díla (Hobit a navazující trilogie Pán prstenů), které se řadí k základům světové fantasy literatury. Seznamuje čtenáře s množstvím mýtů a legend z různých historických období a regionů i s lingvistickými prameny, které Tolkienovi posloužily jako zdroj klíčových motivů....
Zobrazit celý text

DALŠÍ TITULY V SÉRII: K Tolkienovu dílu

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Literární detektiv ve Středozemi

(...) Carter v knížce shromáždil řadu informací pro čtenáře nebo pro diváka právě nadšeného Pánem prstenů. Představuje J. R. R. Tolkiena a jeho svět a zařazuje ho do tradice dobrodružných historií a fantastických příběhů. Literární detektiv ve Středozemi nachází jména z Eddy a motivy z homérských eposů, načrtává dějiny epických vyprávění od starověku a připomíná, že z těchto pramenů čerpají mnozí další autoři sci-fi a fantasy. Podle nejlepší tradice anglického eseje vede svůj výklad chytře, ale nekomplikovaně, zajímavě a zábavně. Výsledek je přístupný každému zájemci bez ohledu na věk a vzdělání.

Kde vzal Tolkien Pána prstenů?

(...) Slovo "zákulisí" v titulu Carterovy knihy je případné: jde skutečně o jakýsi pohled za, či před samotné dílo. Američan připomíná zapáleného detektiva, který stopuje Tolkiena v galaxii fantastických světů. (...) Sečtělost unáší Cartera k výkladům o antickému eposu, v jehož putujících a válčících hrdinech se podle něho zrodil koncept fantastična. Další předchůdce hledá ve francouzských zpěvech o činech, které přinesly meče obdařené jmény a historií, ve středověkých rytířských románech, až konečně doputuje ke skutečným "vynálezcům" fantastického žánru. Místy je to zábavná hra na hledání pramenů, kterými se Tolkien inspiroval při vytváření svého díla.

Magazín OKO

TV Kosmas

Před 60 lety vyšel Pán prstenů

 
 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Tolkien: Zákulisí Pána prstenů
Autor:
Carter, Lin
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072034574
ISBN:
80-7203-457-X
Originál:
Tolkien: A Look Behind The Lord of the Rings
Překlad:
Pošustová, Stanislava
Popis:
1× kniha, vázaná, 184 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2002