Anna chce skočit

Nakladatel:  Meander 2007
Rozebráno
268 Kč
241 Kč

Anotace

Anna chce skočit je originální příběh Lucie Lomové o obyčejné ženě a jejích velmi neobyčejných dobrodružstvích. Mnohovrstevný román, trochu detektivka, trochu love story, trochu road movie, trochu intimní deník a také velmi vtipný komiks, nakreslený...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Komiks plný osvobození

(...) Subtilní, jen v odstínech šedi kolorovaná perokresba ve stylu Hergého "čisté linky" naladí čtenáře na větší vnímavost vůči hrdinčiným pocitům; samotný příběh pak prokládá autorka retrospektivami a snovými pasážemi vyvedenými v hebčí a sugestivnější tužce.
Celkový dojem 80 %

Tenkrát na divokém východě

(...) Kniha je výtvarně zdařilá, vtipná a napínavá. Nepřináší jen pel-mel pro Francouze, českého čtenáře přinejmenším poučí o tom, jaké představy panují o jeho vlasti na západ od jejích hranic. Posloužit může i jako četba do kurzů češtiny pro cizince.

Lucie Lomová Anna chce skočit

(...) Tím, co z komiksu výrazně vyčnívá, je postava hlavní hrdinky, která je tak dobře vykreslena, až má člověk pocit, že podobné pocity prožívala i sama autorka. A pak je tu Lomové kresba. Nejlépe vypadají pasáže kreslené uhlem, v nichž postavy vzpomínají či sní. Autorka si dává práci s prokreslením detailů a zároveň z jejích kreseb vyzařuje jakýsi smutek či nostalgie. Pokud vůbec můžeme v rámci české tvorby mluvit o komiksu pro dospělé, patří Lomové po jejím debutu výsadní postavení.

Autor/Autorka

Lucie Lomová

Česká výtvarnice, především známá jako autorka komiksů. Také se věnuje knižní ilustrací knih pro děti a dospělé.

Absolvovala dramaturgii na Divadelní fakultě AMU a od roku 1991 je na volné noze. Od roku 1990 až po rok 1999 se zabývala komiksem Anča a Pepík, který se objevoval v časopise Čtyřlístek a posléze vyšel souborně ve třech svazcích. Svou další komiksovou tvorbu publikovala i v časopisech Mateřídouška, Instinkt, Svět a divadlo aj. V roce 2006 se jako vůbec první komiksový tvůrce z České republiky prosadila s albem v zahraničí – ve Francii jí vyšel grafický román Anna en cavale. Česká ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Anna chce skočit
Autor:
Lomová, Lucie
Nakladatel:
Meander
EAN:
9788086283036
ISBN:
978-80-86283-03-6
Ilustrace:
Lomová, Lucie
Popis:
1× kniha, brožovaná, 80 stran, česky
Rozměry:
22 × 30 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)