Adéla Gjuričová, Michal Kopeček - Kapitoly z ...

Kapitoly z dějin české demokracie po roce 1989

Nakladatel: Paseka 2008
Rozebráno
296 Kč
pohlídat

Anotace

V Kapitolách z české politiky se schází okruh českých i zahraničních autorů mladší a střední generace, kteří se pokoušejí o první nahlédnutí politického vývoje po roce 1989 z historické perspektivy, tj. především z hlediska dlouhodobějších trendů i diskontinuit moderního českého politického života. „Politika“ v jejich pojetí přitom nezahrnuje pouze...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Vyprávět o naší polistopadové současnosti

(...) Sborník je třeba vnímat nejen jako snahu o seskupení určité faktografie a její historickou interpretaci, ale i jako svědectví o aktuálních postojích liberálního proudu v českém myšlení. To nepřímo potvrzuje i v úvodu obsažené tvrzení, že "explicitně nezdůrazňovaným společným jmenovatelem všech kapitol je otázka po možnostech a limitech české demokracie po roce 1989". (...) Kapitoly z dějin české demokracie jsou příspěvkem k diskusi o směřování české společnosti, a to příspěvkem formulovaným způsobem, který lze jen přivítat. Pokračovat by tato diskuse měla podobnými interpretačními eseji, jaké v knize publikovali Michal Kopeček a Jiří Přibáň. Materiálové studie musejí vzniknout ještě k tisícovce dílčích témat.

Výběr knihy

(...) Do souboru pohledů na nejmladší české dějiny přispělo třináct českých i zahraničních autorů studiemi, z nichž snad poprvé v takto ucelené, přitom vlastně stručné a zároveň živé, čtivé podobě můžeme vyčíst, co a proč se uprostřed Evropy v posledních skoro dvaceti letech odehrává.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Kapitoly z dějin české demokracie po roce 1989
Autor:
Gjuričová, Adéla a Kopeček, Michal
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788071858768
ISBN:
978-80-7185-876-8
Popis:
1× kniha, vázaná, 320 stran, česky
Rozměry:
15 × 21 cm
Rok vydání:
2008