Ildefonso Falcones - Katedrála moře /váz./

Katedrála moře /váz./

Nakladatel: Argo 2008
Katedrála moře

Katedrála moře

358 Kč
Rozebráno
358 Kč
pohlídat
Rozebráno
321 Kč
pohlídat
Katedrála moře (brož.)

Katedrála moře (brož.)

211 Kč
Rozebráno
211 Kč
pohlídat

Anotace

Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(18x)

Vaše hodnocení
Kniha je neuvěřitelně čtivá a člověk se už během prvních stránek sžívá s postavami a prožívá jejich stratsi i lásky... nemohla jsem se odtrhnout a když jsem zrovna nemohla číst, myslela jsem a těšila se na chvíli, kdy už zase budu moct a knihu otevřít a pokračovat. Opravdu všem milovníkům historických románů, a nejenom těm, doporučuji.
Tak od toho se nedá odtrhnout !
Je to opravdu výborný román. Vyprávění má spád, příběh je velmi poutavý.
Nejsem vášnivá čtenářka, která přečte všechno, co se jí dostane do ruky. Tím spíš jsem byla překvapená, jak rychle otáčím stránky této knihy. Autor nutí čtenáře přemýšlet nad udalostmi a přitom nevnucuje vlastní názory. Je to skvěle napsané!! Doporučuji.
Krásný, historický, do detailů vylíčený román, lehce čtivý a napínavý.Je těžké se od něj odtrhnout, byla jsem stále zvědavá, co bude dál.. Všem doporučuji!!

Super knížka, čtivá, napínavá. U čtení jsem měla otevřený notebook a hledala ve wikipedii odkazy na osobnosti v ní popisované, taková byla moje zvědavost dozvědět se o nich co nejvíce. Už se moc těším na další knížku od tohoto autora!!

Knihu Katedrála moře jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhout a taktéž i manžel. Je to opravdu nádherná kniha. Milujeme Barcelonu, jezdíme tam každý rok a když jsme po přečtení knihy navštívili kostel Santa Maria del Mar a uvědomili si ten průběh stavby tak nám opravdu tekly slzy. Velmi doporučuji k přečtení.
Líbil se mi nejen děj, ale i dokonalá propracovanost detailů - historie, lidé, politika...úžasně čtivé...těším se na autorovo další dílo!!!
V knížce je vše co má být a ještě se navíc krásně čte. Zvědavost co bude dál, Vás nenechá knihu odložit. Vřele doporučuji.....
Tato kniha mne opravdu zaujala!! Děj je po celou knihu zajímaví, navíc podložený skutečnými událostmi! Doporučuji přečíst tuto knihu! Věřte mi až budete u konce nebudete chtít, aby skončila:)
Připojuji se s kladným hodnocením, čtivá kniha, záživné téma, doporučuji přečíst.
Tato kniha mě vleice zaujala přesným popisem postav a všech akcí. Bylo skvělé pozorovat, jak se během všech těch let mění postavy, jejich životy. Opravdu perfektní kniha.
Už od prvních stránek si mne kniha získala. Vřele doporučuji všem kdo má rád historii, dobrodrožství, romantiku...

Tento román dokáže čtenáře vtáhnout do děje a srozumitelnou formou je převyprávěn celý příběh. Velmi pěkná četba.

Kvalitní historický román ze středověku. Detailní kresba postav, z řádků dýchá atmosféra středověkého života skoro se zvukem, pachy... Kdo byl kdysi okouzlen Chrámem Matky Boží Viktora Huga, nebude zklamán.
Kniha je nenáročnou a záživnou výpravou do středověkého Katalánska. Mohu ji doporučit i všem milovníkům Barcelony, na které na jejích stránkách dýchne atmosféra tohoto města před několika staletími.
Knihu jsem přečetla za dva dny a donutila mne popídit se po historických reáliích. Milovníkům středověku a dobrého románu vřele doporučuji.
Zobrazit další (14)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Bestseller o úkladech a katedrále

(...) Katedrála Moře je ambiciózní kniha a mnoho jejích ambicí je a ještě bude naplněno. Navíc si Falcones při promýšlení a psaní svého tlustého historického románu očividně užíval: není spisovatel ani dobyvatel nových uměleckých forem, ale je strhující fabulátor a vypravěč. Ten, kdo se nechá odradit nakladatelským štítkem "bestseller", přijde o požitek z možná trochu narůžovělého, ale veskrze dobrého příběhu, kterých se nám přece tak zoufale nedostává.

Pohádka o dobrém muži

(...) Kniha je solidně zvládnutým historickým románem, který - když si odmyslíme onu idealizaci - dává podrobný obraz o životě Barcelony ve 14. století. Falcones v doslovu píše, že nejen pravidla uspořádání společnosti, ale i některé konkrétní příhody čerpal z historických dokumentů (uvádí především paměti krále Pedra III.). To mu slouží ke cti stejně jako u začátečníka nečekaná řemeslná dovednost - více než pětisetstránkový román se čte velmi snadno, zadrhneme se jen občas u výrazů, které nám pro 14. století připadají příliš sofistikované, patřící spíše do odborného slovníku historiků.

40+1 kniha: nejlepší čtení na léto

(...) Což Katedrála moře španělského prozaika a právníka Ildefonsa Falconese, které se v jeho domovině prodalo na dva miliony výtisků, bezesporu je. Má 533 stran a vše, co přitažlivý román potřebuje: lásku, válku, exotiku, protivenství, oběti. Odehrává se ve Španělsku 14. století, kdy katalánský trůn obsadil ambiciózní Pedro IV. Aragonský, začíná válka s Mallorkou, Evropou se šíří mor a Barceloňané zaníceně stavějí svou katedrálu Panny Marie u Moře

Falcones Ildefonso: Katedrála moře

(...) Kniha Katedrála moře zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Katedrála moře /váz./
Autor:
Falcones, Ildefonso
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025700129
ISBN:
978-80-257-0012-9
Doporučená prodejní cena:
378 Kč
Originál:
Le Catedral del Mar
Překlad:
Hazaiová, Lada
Popis:
1× kniha, vázaná, 534 stran, česky
Rozměry:
15 × 21 cm
Rok vydání:
2008 (1. vydání)