Irena Dousková - Oněgin byl Rusák

Oněgin byl Rusák

Nakladatel: SUPRAPHON 2009
Oněgin byl Rusák

Oněgin byl Rusák

139 Kč
Ihned
139 Kč
Rozebráno
172 Kč
pohlídat


Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
opět skvělé čtení! trochu více smutku (oproti budžesovi), tak jak ho v životě přibývá, když člověk dospívá...
knizku Onegin byl Rusak jsem dostala 21.12 vecer, v 23.30 otevrela, tu samou noc do 4 rano precetla a od te doby jeste asi 7x. Smala jsem se jako blazen a plakala jsem jak zelva...Bavi me, jak knizka uvrhava do melancholicko-nostalgickych pocitu aby vzapeti padla veta, pri ktere jen skytnu. Jak se autorce podarilo jen tak jako priotevrit Helenino...
Více
Moc pekna kniha ktera potesi svoji uprimnosti a vystihem reality.
Po knize jsem s chutí sáhla, protože 1. díl se mi velmi líbil...možná že jsem měla velká očekávání...zkrátka se mi tato středoškolská Helenka nelíbila tak jako ta školou povinná. Za přečtení ovšem stojí!
Knížka mě moc mile překvapila. Stejně jako Helenka je i knížka starší a vyzrálejší. Hrdý Budžes je perfektní je nabytý gegy od začátku do konce. Tady je to trošku jiné. Hlavní hrdinka je in-natura konfrontována s nesmyslností režimu a navíc má před maturitou. Období dospívání a první láska dodávají knize milou melodramatičnost. Už jsem se nemlátil...
Více
Kniha mě přenesla zpět do životní etapy, na kterou bych nejraději zapomněl a kterou si nechci připomínat. Hrdý Budžes mě od otřesných vzpomínek na školu v 70. letech očistil smíchem, tato kniha mě po hlavě vrátila do šedé, beznadějné a dusné atmosféry 80. let, která jsem prožil na střední škole v městě podobném Ničínu. Podruhé ji číst nebudu.
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Další nemilé věci Helenky Součkové

(...) Téměř fascinující je při čtení Douskové prózy lehkost, s níž se textem dá procházet, a zároveň námaha, jakou nutno vynaložit, aby se vnímání textu nezastavilo - dílo totiž po čtenáři nejenže téměř nic nepožaduje, ale taktéž mu skoro nic nepřináší. Tedy vyjma evokací normalizačních poměrů, kdy jakékoli slušnější džíny či manšetráky byly drahým pokladem a kdy Praha byla plná dřevěných lešení.

Magazín OKO

Tři otázky pro...Irenu Douskovou
Rozhovory

Tři otázky pro...Irenu Douskovou

Vzpomenete si ještě na tu chvíli, kdy jste sedla ke stolu a začala psát Hrdého Budžese? Jaký byl váš spisovatelský plán a kam až jste se s Helenou Součkovou vlastně dostala?
 
Hrdého Budžese ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Oněgin byl Rusák
Autor:
Dousková, Irena
Nakladatel:
SUPRAPHON
EAN:
099925591120
Doporučená prodejní cena:
202 Kč
Interpret:
Hrzánová, Barbora
Popis:
2× CD, délka 2 hod. 25 min., česky
Rok vydání:
2009