Ondřej Konrád, Vojtěch Lindaur - Bigbít

Bigbít

Nakladatel: Plus 2010
Rozebráno
- 11%
399 Kč
pohlídat
Bigbít

Bigbít

359 Kč
Rozebráno
- 11%
359 Kč
pohlídat

Anotace

Kniha zachycuje dějiny československé beatové a rockové hudby v letech 1956–1989. Autoři sledují krok za krokem dění na naší rockové scéně a předkládají čtenáři poutavý a živý příběh, jehož jsou sami účastníky. V obsáhlé obrazové příloze jsou publikovány desítky unikátních fotografií hudebních skupin i osobností čs. bigbítu z doby, kdy oficiální média tuto kulturu zcela opomíjela.

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jak napsat rockové dějiny, propít se životem a natočit Mumuland

(...) Aktuální vydání je ovšem první skutečně reprezentativní, jaké si kniha takovéhoto významu zasluhuje. Nejen přehlédnutý obsah s opravenými fakty a větší množství fotografií, ale také aktuální doslov, ve kterém oba autoři sdělují svoje názory na hudební scénu od posledního vydání knihy, a zejména přiložená dvě CD, obsahující skutečné, dosud nikdy a nikde nevydané unikátní nahrávky, tvořící "soundtrack" knihy, činí z Bigbítu takřka povinnou součást knihovny každého rockového fanouška.

Kniha Bigbít nabízí český a slovenský rock jako na dlani

(...) Po dvaceti letech se Lindaur chvályhodně ujal důkladného zmapování situace až do přelomového roku 1989. Kniha o třetinu zvětšila svůj rozsah, a definitivně tak vzniklo dílo, které ve zdejší hudební bibliografii nemá obdoby a bude těžko v budoucnu překonáváno. Už jen proto, že oba autoři mnohé z popisovaného dění zažili na vlastní kůži (...) Před tímto precizním, důkladným, informačně téměř vyčerpávajícím zpracováním historie domácího rocku nelze než uznale smeknout klobouk až k zemi. I tehdy, když autoři píší o něčem, co je příliš neoslovovalo a neoslovuje (například tvrdý rock a metal), podávají o dění v dané sféře až překvapivě fundovanou zprávu. (...) Fantastickým bonusem pak jsou dvě přiložená cédéčka s vesměs nikdy oficiálně nevydanými amatérskými nahrávkami českých rockových skupin šedesátých a sedmdesátých let, jež pocházejí z různých soukromých archivů a vynášejí na světlo světa mnoho opravdových sběratelských skvostů.

Kniha

(...) Je to čtení napsané víc než poutavě, které připomíná doby časově nedávné, k pochopení však vzdálené stovky let - kdo z nepamětníků by dnes uvěřil, že podle kvalifikačních tříd měli tzv. lidoví hudebníci, třeba Bára Basiková, ještě v roce 1985 za půldruhé hodiny zpívání jedenadvacet korun!

Magazín OKO

Spíš rocker než poper: zemřel Vojtěch Lindaur
Aktuality

Spíš rocker než poper: zemřel Vojtěch Lindaur

Před dvaceti lety mě napadlo, udělat průvodce hudbou 90. let. Bylo mi jasné, že první liga českých hudebních publicistů byla v tehdejším Rock and popu. A tak sem volal tehdejšímu náčelníkovi, ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Bigbít
Autor:
Konrád, Ondřej a Lindaur, Vojtěch
Nakladatel:
Plus
EAN:
9788025900239
ISBN:
978-80-259- 0023-9
Doporučená prodejní cena:
499 Kč
Popis:
1× kniha, 2× CD, brožovaná, 304 stran, česky
Rozměry:
16,5 × 24 cm
Rok vydání:
2010