Helene Hegemann - Axolotl roadkill
Snížená cena

Axolotl roadkill

Nakladatel:  Odeon 2011
Rozebráno
-91%
229 Kč
19 Kč
pohlídat

Anotace

Deník šestnáctileté Mifti z Berlína, která žije s nevlastními sourozenci, nechodí do školy, bere drogy, spí s každým, kdo je po ruce… Syrová výpověď o pohrdání generací rodičů, do které vplynuly maily, intimní esemesky, texty z blogů, útržky rozhovorů. Kontroverzní debut nyní osmnáctileté autorky vyjde ve dvaceti zemích.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

Vyrostla jsem divoká a divoká chci zůstat. Jsou tři v noci a moje utancované tělo sedí v taxíku k smrti ponořené do role oběti. Řidič vypráví o synovi, který se po deseti letech rozešel se ženou, a o vlastní ženě, která mu zahýbá, a o bohu, k němuž má údajně docela dobrý vztah. Proto taky odpouští teploušům, že jsou teplí, protože za to vlastně nemůžou. Mám horečku, problémy s koordinací, v přehřáté krvi jedno promile a už poněkolikáté jsem si domluvila schůzku na místě, kde vládne absolutní opo
Celá recenze

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

Axolotl roadkill, románový debut mladé autorky Helene Hegemann, si v Německu získal nemalou pozornost. Nejprve už při vydání a později znovu, když se stal zdrojem značné kontroverze a mezi literárními kritiky rozpoutal vášnivou debatu. I přes autorčin věk ovšem to, co někteří považovali za závratný start kariéry, nebylo vlastně ani tak startem. Helene Hegemann se psaní začala věnovat už ve třinácti letech, kdy se po smrti své matky přestěhovala k otci do Berlína. Nejdříve psala internetový blog.
Celá recenze

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

Helene Hegemann (nar. 1992) vyrůstala do svých třinácti let v Bochumi. Po smrti matky se přestěhovala k otci do Berlína, který působil jako šéfdramaturg divadelní scény Volskbühne. Helene začala psát. Ve čtrnácti napsala filmový scénář Torpedo, v patnácti první divadelní hru Ariel 15, v sedmnácti román Axolotl Roadkill. Třikrát variace na stejné téma, třikrát totéž autobiografické schéma: děvče, napůl sirotek, vydané všanc drsnému životu v Berlíně.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Axolotl roadkill
Autor:
Hegemann, Helene
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020713612
ISBN:
978-80-207-1361-2
Popis:
1× kniha, brožovaná, 192 stran, česky
Rozměry:
13,3 × 20,5 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)