Petr Vopěnka - Úhelný kámen ...

Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci

Nakladatel:  Práh 2011
Není skladem
-15%
970 Kč
825 Kč
pohlídat

Anotace

Souhrnné dílo je podloženo hlubokým studiem matematiky, historie, filosofie a vůbec veškerého vědění a umění té které doby. Skládá se ze čtyř knih. První kniha Vědění uloupené bohům olympským objasňuje otevření geometrického světa a zušlechtění geometrie, k němuž došlo v antice. Druhá kniha Prosvětlení cesty k nekonečnu pojednává o vlivech teologie...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Knihu Petra Vopěnky lze bez nadsázky označit za velmi zdařilou. Za svou práci se nemusí stydět ani vydavatelství. V těch několika větách se těžko dá hodnotit skoro 1000 stran mezi nimiž bychom jen stěží hledali jednu jedinou zbytečnou. Stručně řečeno, je to ozdoba každé knihovny a kdyby se mě dnes někdo zeptal, kterou knihu bych si vzal na pustý...
Více

Tato kniha se jistě zařadí mezi nadčasová díla v českém kulturním kontextu. Lze ji doporučit nejen odborné komunitě ale i té části veřejnosti, která ještě umí ocenit krásu kritického myšlení. Kdo dokáže vzít knihu do ruky s úctou, toho tento titul jistě osloví.

Vrele Vam vsem doporucuji tuto knihu. Cetl jsem sice jednotlive dily Roprav, ale jsou naprosto stejne. Chcete-li proniknout do taju objevovani geometrickeho sveta a vyvoje geometrickeho mysleni, urcite si tuto knihu obstarejte. Vzhledem k obsahu teto knihy jeji cena neni vysoka. Pote co ji prectete, budete teprve schopni ocenit jeji kvality.

pozn. Cena by mela byt nejmene dvojnasobna…

Autor byl velice důsledný při používání českého jazyka jako jazyka filozofického. Silnou stránkou autora je bezpochyby matematika, což ve svém díle jednoznačně prokazuje. Jeho výklady historie lidského myšlení jsou však mnohdy nedůsledné a nepřesné, zvláště v oblastech, na které si autor během svého života neudělal čas. To mu však nikdo nemůže vyčítat.
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci
Autor:
Vopěnka, Petr
Nakladatel:
Práh
EAN:
9788072523382
ISBN:
978-80-7252-338-2
Popis:
1× kniha, vázaná, 920 stran, česky
Rozměry:
17,5 × 24,7 cm
Rok vydání:
2011 (4. vydání)