Michel Houellebecq - Rozšíření bitevního pole

Rozšíření bitevního pole

Nakladatel:  Odeon 2012
Rozebráno
-10%
199 Kč
179 Kč
pohlídat

Anotace

Kultovní francouzský román z roku 1994, který Francouze rozdělil na Houellebecqovy bezvýhradné příznivce a zuřivé odpůrce. Hlavní hrdina, třicetiletý střední kádr, odborník na informatiku, se suchou ironií líčí v první osobě svůj banální život bez ambic, bez přátel a bez lásky. Zatímco kolem něho kolegové bojují o zvýšení platu a snaží se urvat co...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Koupil jsem si ji dle recenze a musel jsem ji zhltnout během dvou dní. Jsem nadšen! Ano, je depresivní. Krásně depresivní.
dost dobrá kniha,záleží na pohledu na svět,kterým se díváte.Mě osobně M.H.nadchl!Místy až možná dost depresivní,ale není v nic,co by nemohla být pravda.Nadšený ohlas na tuto knihu ve Francii i jinde ve světě,ukazuje ,jak překvapivě mnoho lidí se ztotožňuje s autorem,jeho pohledem na svět,problémy,které dnes prostě jsou(zběsilé životní tempo,terorismus,přistěhovalectví aj.)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Houellebecq, Michel: Rozšíření bitevního pole 2

Po návratu do La Roche-sur-Yon jsem v samoobsluze zakoupil řeznický nůž; v hlavě se mi začal rýsovat určitý plán...
Celá recenze

Houellebecq, Michel: Rozšíření bitevního pole 3

Je vlastně s podivem, že se Michel Houellebecq (1958) dostal k českému čtenáři až letos, když ve Francii ovlivňuje nejen literární dění už deset let.
Celá recenze

Houellebecq, Michel: Rozšíření bitevního pole 1

V pátek večer jsem byl pozván na párty ke kolegovi z práce. Bylo nás tak třicet, samí střední kádři od pětadvaceti do čtyřiceti let...
Celá recenze

Houllebecq o rozdělení světa

(...) A protože Houllebecq není romantik, a tudíž nesdílí přesvědčení, že v těle fyziologicky odporných lidí se může skrývat velký duch, nabízí nám román s poměrně banálním příběhem zajímavý pohled do duševního světa lidí, kteří jsou odsouzeni k prohrám: sexuální abstinenci, následné nenávisti vůči ženám, alkoholismu, drogám a depresím. (...) V tomto autorovi francouzská literatura našla skutečného dědice prokletých básníků. A že jsou jeho knihy někdy dosti odpudivé? To Baudelairovy básničky přišly současníkům taky.

Houellebecq, Michel: Rozšíření bitevního pole 2

Vypravěč románu, nepříliš úspěšný ekonomicky ani sexuálně, patří k těm, kterým v Houellebecqově světě zbývá jen „masturbace a samota“...
Celá recenze

Houellebecq, Michel: Rozšíření bitevního pole 1

Houellebecqovi se podařilo to, o čem sní asi každý francouzský spisovatel – o jeho knihách mluví celá Francie.
Celá recenze

Buďte odporní a hnusní

(...) Anonymní vypravěč je od počátku cizincem v tomto světě. Společnost, ve které přežívá, v něm den co den pouze obnovuje schopnost nalézat zmar za vším, co prožívá a vnímá. Apatie vzrůstá a deprese se prohlubují, aniž by s tímto stavem mohl sám cokoli učinit. Styl i obsah jeho výpovědi v lecčem připomíná Meursaulta, hlavního hrdinu románu Alberta Camuse Cizinec. I když má i tento "Meursault konce 20. století" předpoklady zapojit se úspěšně do hry, jejíž pravidla určují tržní kapitalismus a biologické zákony (peníze a sex), odmítá vstoupit do bitevního pole vytvářeného současnou dobou. Ambice žádné nemá, sex ho nudí. Postmoderní informační věk vnímá jako prázdný a vyčerpaný a pohlíží na něj okem zhrzeného skeptika.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Rozšíření bitevního pole
Autor:
Houellebecq, Michel
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020714206
ISBN:
978-80-207-1420-6
Originál:
Extension du domaine de la lutte
Překlad:
Beguivin, Alan
Popis:
1× kniha, vázaná, 144 stran, česky
Rozměry:
13,1 × 20,5 cm
Rok vydání:
2012 (2. vydání)