Jan Amos Komenský - Orbis Sensualium Pictus

Orbis Sensualium Pictus

Nakladatel:  Machart 2012
Rozebráno
-15%
399 Kč
339 Kč
pohlídat

Anotace

Dárkové vydání spisu Jana Amose Komenského v pevné vazbě, s luxusním přebalovým papírem a reliéfní ražbou na titulu, která by neměla chybět v žádné škole ani v rodinné knihovně.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Komenský byl opravdový génius a je velká škoda, že se s jeho odkazem tak málo pracuje. Tato publikace je pro mne velké zklamání. Čekala jsem původní kombinaci jazyků. V prvním vydání byly texty latinsky, německy, italsky a francouzsky, v dalším v latině, němčině, maďarštině a češtině. Nechápu, kde nakladatel vzal ruštinu. Právě u ukázky kombinace s...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Komenského Orbis pictus právě vyšlo v novém vydání pro současného čtenáře

(...) Samo dílo Komenského je fascinující a Orbis pictus v něm zaujímá významné místo. Je až neuvěřitelné, jak je tato Komenského učebnice po staletích stále živá. Je zřetelnou realizací Komenského pedagogických názorů – na ucelenost vzdělávání, což je zde manifestováno spojením jazykového vyučování a věcného učení, na tzv. názornost a sepětí se životem atd. Např. Komenského myšlenka, aby slovo, pojmenování věci, se nutně spojovalo s entitou předmětného světa, nikoli jen s představou o ní, je požadavkem, k němuž se hlásí řada pozdějších pedagogů teoretiků i praktiků.

Husa kejhá, sova houká. Tak se stále učí podle Komenského

O Komenského knize Orbis pictus, tedy Svět v obrazech, slyšel ve škole snad každý, málokdo ji však držel skutečně v rukou. Teď vychází v nakladatelství Machart po dvaceti letech znovu, dokonce ve dvou podobách – jako exkluzivnější verze v pevné vazbě a brožovaně pro školy. (...) Komenský vydal Orbis pictus poprvé v roce 1658 v Norimberku ve dvojjazyčném vydání, svoji dobu však předběhl o desetiletí. Hlavně proto, že odmítl odříkávání latinských textů zpaměti bez porozumění jejich smyslu. (...) "Hlavní je předkládat věci smysly vnímatelné nejdříve smyslům, aby mohly být pochopeny," vysvětloval v druhé polovině sedmnáctého století Komenský. Proto obrázky a názorné ukázky – žáci měli nejprve pochopit, co se učí. To, co nám dnes připadá běžné, bylo v Komenského době šokující novinkou.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Orbis Sensualium Pictus
Autor:
Komenský, Jan Amos
Nakladatel:
Machart
EAN:
9788087517390
ISBN:
978-80-87517-39-0
Popis:
1× kniha, vázaná, 224 stran, česky, latinsky, anglicky, německy, rusky
Rozměry:
21 × 21 cm
Rok vydání:
2012 (1. vydání)
Jazyk:
česky, latinsky , anglicky , německy , rusky