Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Nakladatel:  Pistorius & Olšanská 2012
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
249 Kč
212 Kč

Anotace

Román současného alžírského autora, který byl oceněn řadou literárních cen a byl přeložen již do 15 jazyků. Poprvé vyšel v renomovaném francouzském nakladatelství Gallimard.

Pařížské předměstské sídliště, Alžír a alžírské vnitrozemí, německá města,...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Sansal, Boualem: Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Výborný překlad románu Boualema Sansala před českým čtenářem odhaluje tajemství „Hasana” Hanse Schillera a zdatně překonává obtíže převodu kulturně mnohovrstvého díla.

Sansal, Boualem: Němcova vesnice

Sansal měl pro silně kontroverzní postavu otce předlohu: bývalého nacistu podílejícího se aktivně na zvěrstvech v německých koncentračních táborech a posléze pod novou identitou působícího v Egyptě a Alžírsku. Zobecnění daného příběhu otvírá otázku o tom, zda a jak se dědí vina, jak se děti mají vypořádat s temnou minulostí rodičů.

NĚMCOVA VESNICE: Islamismus a nacismus k sobě mají velmi blízko

(...) Prozaik BOUALEM SANSAL se kvůli svému čtyři roky starému, v pořadí pátému románu Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových dostal doma v Alžírsku do velkých problémů, ačkoli jeho knihy tam tou dobou byly už dva roky zakázány. Ono se moc nesluší poukazovat na tragický stav nepokoji a chudobou zmítané vlasti a srovnávat rysy islamismu bujícího v dnešních muslimských enklávách s pořádky, které kdysi ve vyhlazovacích táborech i hodovních síních zavedli Hitler and his melody boys... (...) Mimochodem, Sansalův skvěle napsaný příběh s úvahovými pasážemi bodajícími do svědomí lidstva se inspiroval skutečným životem nacistického pohlavára, který přes Egypt prchl do Alžírska a tam se z porobitele lidství stal oslavovaným mudžáhidem, bojovníkem za svobodu nejrozlehlejšího státu Afriky i největší muslimské země.

Autor/Autorka

Boualem Sansal

Boualem Sansal (*1949), francouzsky píšící Alžířan, je uznávaným a oceňovaným současným spisovatelem, podstatnými motivy jeho knih jsou svoboda jedince i společnosti, historická vina, která se dědí z generace na generaci, soužití Západu a Východu nebo náboženské otázky. Autor publikuje ve Francii – v rodném Alžírsku knihy vydávat nesmí, některá jeho díla jsou tu dokonce zakázána. Přesto svou zemi doposud neopustil, protože podle jeho názoru potřebuje, aby v ní zaznívaly hlasy svobodně smýšlejících umělců a otevíraly cestu míru a demokracii. Česky prozatím vyšel román Němcova vesnice aneb ...
Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových
Autor:
Sansal, Boualem
Nakladatel:
Pistorius & Olšanská
EAN:
9788087053621
ISBN:
978-80-87053-62-1
Překlad:
Vinšová, Kateřina
Popis:
1× kniha, vázaná, 188 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20 cm
Rok vydání:
2012