Stanislav Komárek - Ochlupení bližní

Ochlupení bližní

Nakladatel: Academia 2012
Rozebráno
266 Kč
pohlídat

Anotace

Kniha pojednává různé aspekty vztahů lidí a zvířat v evropských i mimoevropských kulturních kontextech, téma, které se celosvětově tlačí do centra pozornosti. Je zde zohledněno naše subjektivní vnímání živých tvorů, lov, úloha zvířat jako obětí, domestikační procesy a fenomén chovatelství, ochrana zvířat a ochrana druhů, užití zvířat v medicínských...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Lidi a zverstvo

(...) Zpět k přítomné knize: černou edici zahajuje reedice Komárkovy práce Ochlupení bližní, v níž se autor zabývá vztahem člověka ke zvířatům v průběhu věků – od hospodářského užití přes mytická pojímání až po dnešní ochranu zvířat, fenomén chovatelství pro zábavu a podobně. Pro znalce Komárkova díla nepřináší kniha mnoho nového, naopak potěšení se často skrývá v opakování některých notoricky známých vtipů (pro zasvěcené: "Fin" zmíněn již na prvních stranách). Jako vždy je to čtení jazykově a stylově vytříbené a elegantní, pro čtenáře, který se se jménem Stanislav Komárek setkává poprvé, navíc plné originálních postřehů. Dalším svazkem edice bude titul s lákavým názvem Muž jako evoluční inovace.

Ochlupení bližní: zvířata v kulturních kontextech

Kniha pojednává různé aspekty vztahů lidí a zvířat v evropských i mimoevropských kulturních kontextech. Je zde zohledněno naše subjektivní vnímání živých tvorů, lov, úloha zvířat jako obětí, domestikační procesy a fenomén chovatelství, ochrana zvířat a ochrana druhů nebo užití zvířat v medicínských výzkumech a jako modelu pro chování a fungování lidí.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Ochlupení bližní
Autor:
Komárek, Stanislav
Nakladatel:
Academia
EAN:
9788020021137
ISBN:
978-80-200-2113-7
Popis:
1× kniha, vázaná, 264 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 19,5 cm
Rok vydání:
2012 (2. vydání)