Nela D. Astonová (ed.), Karel Utte (ed.) - Kniha o kundě

Kniha o kundě

Nakladatel:  Dybbuk 2012
Rozebráno
-10%
168 Kč
151 Kč
pohlídat

Anotace

Kunda. Řekněte to slovo - máte na to? Kolik jí dlužíme za ty stovky synonym, která kolem ní ve všech jazycích bázlivě a ve studu krouží, protože támhle za bukem už nějaké staré dobré dva tisíce let číhá hrozivě ztopořený prst morálky? Tato kniha se snaží beze studu a nezastřeně ukázat, že i když kunda je stále pro mnohé společenským tabu, pro...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Naprostá bomba!!! Krásné 'hambaté' fotky z minulých století, prokládané básněmi, povídkami, úryvky, veršíky, .... a to vše s jedním jediným námětem - kundou (už se nebojím vyslovit to slovo nahlas). Sehnal jsem jeden z posledních výtisků v Brně a nelituji toho.
...ale kunda patří do poezie i prozaických textů jako hrb (či dva) k velbloudovi. Byla tu Erotická revue ve 30.letech a její zhudebnění Ivanem Králem a recitace Renatou Rychlou o více než šedesát let později. Pavel Zajíček. Nebo Charles Bukowski (má ďábel skutečně kundu?) Můj puritánský kolega prohlásil: 'S orgánem jako takovým problém nemám. S...
Více
fotografie nahatých slečen staré sto padesát let mě fakt dojímají. Stejně tak kresby Michala Machata. Pokud se nemýlím, to je ten, co loni ilustroval Hrabala. Opravdu podařená knížka.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

otázka pro

(...) Loni však vyšla v Dybbuku knížka, která se stala nejprodávanějším titulem nakladatelství vůbec: antologii z české a světové literatury Kniha o kundě si k letošnímu lednu koupilo víc než osm a půl tisíce čtenářů.

Kniha o kundě

(...) Samotná kniha pak vrší úryvky z děl, které obsahují právě kýžené slovo. (...) Nechybí ani slovníková hesla, třeba z Obrátilova Velkého slovníku sprostých slov, v němž se lze mimo jiné dočíst: "V Praze naproti,Mánesu' bývala hospoda,U Plechové kundy'..." Zastoupeny jsou i lidové říkanky (...) Jistě by se dala najít ještě spousta dalších ukázek, ale po pročtení svazku bude patrně většina čtenářů již bohatě nasycena.
HODNOCENÍ LN ***

Je to o práci s jazykem

(...) Literární ceny se dávají i za knihy, které bych já u své matky viděla jen velmi nerada. Základní dojem čtenářčin jest pak ten, že úroveň psaní o těchto věcech upadá spolu s tím, jak otevřeně se o tom může psát. Kniha je to na pohled ale pěkná, čtvercový formát není sice úplně praktický do knihovny, navíc hřbet s velkým nápisem Kniha o kundě nemusí být úplně to pravé, co si člověk strčí na polici, jiným se však právě toto může líbit.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Kniha o kundě
Editor:
Astonová, Nela D. a Utte, Karel
Nakladatel:
Dybbuk
EAN:
9788074380686
ISBN:
978-80-7438-068-6
Popis:
1× kniha, brožovaná, 224 stran, česky
Rozměry:
14 × 14 cm
Rok vydání:
2012 (2. vydání)