Ke stažení Info OKO

Doppler

Nakladatel:  KNIHA ZLÍN 2017
Ihned
129 Kč
Doppler

Doppler

109 Kč
Není v prodeji
109 Kč

Anotace

Doppler je úspěšný, spořádaný a pilný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a dobrou práci. Jednoho dne však při cyklistickém výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží v lese na zemi, zaplaví ho klid a mír, jaký už dlouho nezažil. Ty tam jsou starosti s plánovanou rekonstrukcí koupelny, ty tam jsou přihlouplé dětské pořady, které si jeho syn...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Potřeboval jsem si po nepříjemném čtenářském zážitku spravit chuť a sáhl jsem po Dopplerovi. A pak jsem četl dál, a pořád a pořád. Jediné, co je na ní špatně je délka. Takhle dobré knihy by měly být minimálně pětkrát delší. Dospělý muž, "autor" dvou dětí a třetího na cestě utekl od lidí do lesa. Společnost mu dělá losí mládě a jeho...
Více
Něco tak vtipného jsem už dlouho nečetla. Hlavní hrdina je fakt sympaťák, ale doma bych ho nechtěla. Přesný odraz dnešní doby, sranda od začátku do konce. Ze všech Loeho knížek nejlepší, těším se na překlad volného pokračování.
Doppler, je vtipný, hluboký, absurdní a přitom důvěrně známý, něžný a mrazivý. Jedna z nejlepších knih jaké jsem, kdy četla. Hladově čekám od nakldatelů další titul E. Loea.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Loe, Erlend: Doppler (in Host)

Románem Doppler se populární norský spisovatel Erlend Loe rozhodně nezapřel. Na první pohled to vypadá, že jen lehce přetavil antihrdinu knihy Naivní. Super. do nové podoby a k tomu přidal pár dalších varovných signálů o neúnosnosti se sebou spokojené západní civilizace.
Celá recenze

Pohlaví jen zdánlivě silné

(...) Próz o existenciální krizi středního věku, jejichž hrdinové od základů změní svůj život, vycházejí mraky. Ale málokterá se tématu chopí s takovým vtipem jako právě Loeův Doppler.(...) Doppler je neobyčejně zábavná kniha o krizi identity, ale nevyzrálý postoj hlavního hrdiny k jeho okolí čtenáře občas až irituje.

Loe, Erlend: Doppler

Román Doppler norského spisovatele Erlenda Loea má mnoho společného s autorovým kultovním titulem Naivní.Super. Doppler je román o osobní vzpouře proti konzumnímu maloměstskému životu, kterou tentokrát nevyvolá prohra v kriketu, ale smrt otce a pád z kola.
Celá recenze

Magazín OKO

Potřebuji pomoc, to zní jako dobrý začátek
Ukázky

Potřebuji pomoc, to zní jako dobrý začátek

Ukázka z knihy:

Maj Britt byla navždy zbavena práva vlastnit andulky. Soud tak stanovil s nemilosrdnou jasností.

NESMÍ andulky vlastnit ani se o ně starat až do konce života. Jinými slovy může zapomenout na dosavadní ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Doppler
Autor:
Loe, Erlend
Nakladatel:
KNIHA ZLÍN
EAN:
ISBN:
Překlad:
Krištůfková, Kateřina
Popis:
Elektronická kniha, 159 stran, bez zabezpečení DRM, 0,6 MB ePUB ePUB, 1,3 MB Mobi Mobi, 0,8 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2017