Neil Gaiman - Severská mytologie
Ke stažení Info OKO

Severská mytologie

Interpret:  Pavel Soukup
Nakladatel: OneHotBook 2018
Severská mytologie

Severská mytologie

296 Kč
Skladem
296 Kč
Ihned
299 Kč

Anotace

Krutý sever zabydleli drsní bohové, kteří neváhali stvořit svět z mrtvého obra – z jeho masa se stala hlína, z kostí vznikly hory, krev a pot se proměnily v moře. Patří mezi ně mocný Ódin se svými dvěma havrany, přímý a dobromyslný hromovládce Tór, lstivý Loki a mnoho dalších, kteří obývají světy stromu Yggdrasil a očekávají neúprosně se blížící ragnarök, tedy soudný den.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Severskou mytologii mám opravdu ráda, takže tato knížka pro mě byla samozřejmostí. Neil má opravdu krásný styl psaní a čtení jsem si užívala. Ráda jsem si přečetla o oblíbených bozích. Gaiman do toho přidal svůj vtip a o to víc to bylo zajímavé.
Co tak napsat k téhle knížce ? Je to severská mytologie a napsal ji Neil Gaiman, to by asi stačilo :D Ne jasně, že je toho víc. Jsou to severské mýty jak je známe, Thor, Odin, Loki a tak dále. Gaiman převypravuje tyhle známe a fascinující mýty, trochu jiným, vtipným a jednoduše Gaimanovským způsobem. Tohle zpracování vás poučí i pobaví ať už...
Více
Jako první vhled do severských mýtů je tato kniha naprosto perfektní, Gaiman mýty převyprávěl do stravitelné podoby pro širokou čtenářskou obec, takže kniha je dle mého vhodná i pro mladší čtenáře. V jeho podání si Lokiho prostě zamilujete, i když víte, že je to podlá mrcha :D
Autor hned v úvodu knihy vysvětluje, že se pokusil "rekonstruovat" staré severské mýty a že informační zdroje logicky velmi limitované. A proto jsou příběhy jednoduché, nijak květnaté a trochu suchopárné, byť se autor snažil příběhy vyprávět způsobem blízkým dnešnímu čtenáři. Dvě hvězdičky dávám jen za poutavé téma. Čekala jsem spíše nové výpravné pojednání ve stylu artušovských legend.
Tož nevim... Přečetl jsem to do str. 20 a poněkud nepobírám, o co a o koho tu jde. Trošku slátanina...
Zobrazit další (2)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Neil Gaiman mezi Ódinem a Lokim

Ceněný britský spisovatel sci-fi a fantasy a komiksový scenárista převyprávěl severské mýty. Jejich příběhy podává moderně, aniž by oslabil jejich mytický rozměr, a velkou pozornost věnuje emocím hlavních postav. Zprvu přidává i odlehčující pasáže, postupně však zesiluje důraz na krvavé detaily a nespoutanou divokost.
Celá recenze

Severské mýty pro začátečníky

Severská mytologie Neila Gaimana přináší čtivé, zábavné a humorné převyprávění severských mýtů, postrádá však výraznější autorskou invenci a ve srovnání s dřívějšími podobnými počiny nijak nevyčnívá.
Celá recenze

Magazín OKO

Severská mytologie v komiksu
Aktuality

Severská mytologie v komiksu

Neil Gaiman je bezesporu tvůrce, jenž si ze svého jména vybudoval díky obdivuhodně rozmanité tvorbě respektovanou obchodní značku. Jako komiksový scenárista proslul zejména svým ...

 |  nakl. Argo

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Severská mytologie
Autor:
Gaiman, Neil
Nakladatel:
OneHotBook
EAN:
Doporučená prodejní cena:
299 Kč
Překlad:
Somogyi, Viola
Interpret:
Soukup, Pavel
Popis:
AudioKniha ke stažení, 19 x mp3, délka 6 hod. 24 min., velikost 528,0 MB, česky
Rok vydání:
2018