Marion Poschmannová - Borovicové ostrovy

Borovicové ostrovy

Nakladatel: Paseka 2019
Rozebráno
242 Kč
pohlídat

Anotace

Příběh Gilberta Silvestra, který se zabývá studiem vousů ve filmech, výborně kombinuje bizarní momenty i filozofii. Gilbert se jednoho dne probudí po velice živém snu, v němž se mu zdá o tom, že ho podvádí manželka.

Je tak přesvědčený o pravdivosti svého snu, že si sbalí věci a vydá se prvním letadlem do Japonska. Tam se seznámí s dílem...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Přečetla si knihkupkyně z Nového Boru

Postavit do příběhu pospolu dvě postavy zcela odlišných názorů i charakteru je nejen v knihách vždy vděčné a z nastalých situací mohou vyplývat zajímavé události. Zde autorka pomohla k setkání německému univerzitnímu profesorovi, který píše vědeckou práci o významu vousu v křesťanské kultuře, a...
Více
Asi jsem měl trochu velká očekvání. Bohužel kniha je povrchní, trochu jako fast food průvodce po nejproflaklejších místech Japonska. Popisek na obálce říká něco o jazykove invenci (nevšiml jsem si), literarní intertextualutě (opakované citace a parafrace na texty Bašoa, že by to bylo ono? ) a bizarních zvratech, důvtipných kličkách v ději - to je hodně přehnané.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Borovicové ostrovy

(...) Román nejen pro všechny, co mají rádi Japonsko a plánují se tam vypravit. V době vydání se o něm mluvilo jako o literárním skvostu, nechybí mu hluboké myšlenky, ani humor, ale jestli vás chytne, to musíte zjistit sami.

Cesta plná jehličí

Co se stane, když se německý akademik zkoumající vousy setká v Japonsku se studentem odhodlaným skoncovat se životem? Najdou na Borovicových ostrovech odpovědi na životní otázky? Románový příběh balancuje na hranici mezi potřeštěnou roadmovie napříč Japonskem a filozofickou poutí za hledáním sebe sama. Po loňském vydání prózy Probudím se na Šibuji tak nakladatelství Paseka naděluje další výlet do země vycházejícího slunce.
Celá recenze

JE LEPŠÍM PRŮVODCEM PO JAPONSKU BAŠÓ, ANEBO PŘÍRUČKA PRO SEBEVRAHY?

(...) V knize Borovicové ostrovy se Marion Poschmannová představuje českým čtenářům jako vypravěčka hodná obdivu. Melancholickému, leckdy až snovému příběhu, jemuž nechybí ani jemný humor, přizpůsobila jazyk, jenž je místy zdánlivě nevýrazný, avšak velmi sugestivní, místy – především při líčení přírodních výjevů – básnivý. Pozornost si zaslouží i mnohé motivy a specifické detaily, které se napříč knihou navzájem rozvíjejí, zrcadlí a doplňují. Byť novela nenabízí velký, výrazný příběh, dá se o ní říct, že je precizní – a to nejen kompozičně. Výborný je i překlad Terezy Semotamové. Můžeme jen doufat, že se třeba díky ní brzy seznámíme s dalšími díly oceňované německé autorky.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Borovicové ostrovy
Autor:
Poschmannová, Marion
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074329487
ISBN:
978-80-7432-948-7
Doporučená prodejní cena:
269 Kč
Originál:
Die Kieferninseln
Překlad:
Semotamová, Tereza
Popis:
1× kniha, vázaná, 160 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)