Solar

Nakladatel:  Odeon 2019
Není v prodeji
229 Kč
pohlídat

Anotace

Michael Beard je nositelem Nobelovy ceny, ale svou nejlepší práci odvedl už v mládí. Jako padesátník žije ze své pověsti, přednáší za horentní honoráře, zaštiťuje svým jménem vědecké instituce... S nutkavým sukničkářem Beardem se seznamujeme ve chvíli, kdy se rozpadá jeho páté manželství. Tentokrát je to ale jiné: nevěrná je mu žena. Autorův...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
McEwanovo mistrovské vyprávění o lidské slabosti, kterou jedinec nepřemůže navzdory tomu, že si svou slabost naprosto zřetelně uvědomuje. A to z výše mysli, která je schopná prolomit paradigma a v tomto duchu jeho slabost vypadá ještě více temná a zrůdná.
Obrázek psychopatického individua.
V mnohém vykazuje znaky, jaké má celá stávající civilizace:
- na jednu stranu intelekt a vědomosti, přístup ke zdrojům, technologiím - na druhé straně amorálnost, vyprázdněné vztahy, individualismus, kariérismus a prospěchářství, které se odráží i v zištném vytěžování ekologických problémů - a to i přes...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

McEwan, Ian: Solar (2)

McEwan v Solaru pokračuje ve své humanistické linii, skrze černý humor vyjevuje nejstinnější stránky lidské psýché a klade si otázku, zda vědecká genialita hlavního (anti)hrdiny zvítězí dříve, než bude dostižen svou patologickou sebedestrukcí.
Celá recenze

McEwan, Ian: Solar (1)

Skoro se to nesluší prozrazovat, protože tak možná někteří čtenáři přijdou o překvapení, ale jinak nelze: dlouho to tak nevypadá, ale Solar je tragikomický román s důrazem na druhou polovinu toho slova.
Celá recenze

McEwan, Ian : Solar

V tom šalebném stavu mysli byl přesvědčený, že právě ve chvíli, kdy o ni má přijít, v ní našel dokonalou ženu. V létě 2000 začala nosit jiné šaty, jinak se doma oblékala – vybledlé přiléhavé džíny, sandály, odrbaný růžový svetřík přes tričko, blond vlasy ostříhané nakrátko, její světlé oči získaly hlubší a jiskřivější odstín modré. Postavu měla štíhlou a vypadala teď jako mladičká holka.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Solar
Autor:
McEwan, Ian
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020718815
ISBN:
978-80-207-1881-5
Originál:
Solar
Překlad:
Šenkyřík, Ladislav
Popis:
Elektronická kniha, 304 stran, bez zabezpečení DRM, 0,6 MB ePUB ePUB, 1,7 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2019