Pavel Kosatík - Jiný TGM
Ke stažení Info OKO

Jiný TGM

Interpret:  Pavel Batěk
Nakladatel: Tympanum 2019
Jiný TGM

Jiný TGM

359 Kč
Skladem
359 Kč
Ihned
299 Kč

Anotace

Masaryk pro 20. 21. století

Masarykův plastický obraz pojmenovává jeho imponující vlastnosti a polemicky se vyrovnává s jeho omyly. Líčí prezidenta Masaryka jako ideového rváče na cestě za vizemi, o jejichž mravní oprávněnosti je přesvědčen. Výsledkem zápasů je sporné pozitivní dílo: stát, o kterém snily generace předků. Zároveň...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Vše co potřebujete o T. G. M. v jedné knize. A rozhodně se nejedná o čtení, které by neukazovalo i špatné stránky této osobnosti.
O "tatíčkovi" bez zbytečného tatíčkování. Nejvíc mě asi překvapila jakási nesmlouvavost, která se prolíná celým Masarykovým životem. A ne vždy by se tato nesmlouvavost dala označit jako pozitivní vlastnost.
Je to kniha plná dobře vstřebatelných informací, nenudí a místy opravdu překvapuje. A TGM? Dvojdomek bych s ním nechtěl mít.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jiný T.G.M

Dalším životopisem, který si jistě zaslouží pozornost je Jiný T.G.M. od Pavla Kosatíka. Cílem životopisu je představit prvního československého prezidenta ve světle 21. století. Věnuje se jeho imponujícím vlastnostem i omylům, líčí jej jako ideového rváče na cestě za vizemi, a především přibližuje ty informace, které mají vztah k současné době. Biografii s jednoduchým, avšak nápaditým, grafickým bílo-červeným zpracováním přichystalo nakladatelství Paseka

Jak přeškrtnout TGM

(...) Právě o zakladateli Československa je jeho nová kniha Jiný TGM – a ani tady nejde o pohled přehnaně uctivý. Snaží se hledat méně dokonalou tvář politika a muže, o kterém dobové publikace psaly, že je národním světcem. Nicméně pokud je někde opravdu příkrý, pak tehdy, když mluví o naší době - a stejně tak o Masarykových současnících a naplnění jeho odkazu. Kosatík jej líčí jako statečného a odhodlaného muže pevné vůle, přitom až bezohledného k sobě a často i k lidem v okolí, bez dlouhodobých přátel či rovnocenných spolupracovníků, protože v dosahu jeho aury nebylo místo pro jinou silnou osobnost. Masaryk je pro autora mužem, který zasvětil život tvrdé práci, při níž byl veden přesvědčením, že je vyvolen Prozřetelností, což byla podle jeho chápání vnitřní síla, která člověka vede, pomáhá mu najít a udržet v životě správný směr.

Magazín OKO

TV Kosmas

Audio Jiný T. G. M. Pavla Kosatíka na Světu knihy 2019

 
 |  tomáš weiss, vojtěch polák

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Jiný TGM
Autor:
Kosatík, Pavel
Nakladatel:
Tympanum
EAN:
8594072274619
Doporučená prodejní cena:
299 Kč
Ilustrace:
Klyuykov, Alexey
Interpret:
Batěk, Pavel
Režie:
Kadlec, Pavel
Popis:
AudioKniha ke stažení, 83 x mp3, délka 15 hod. 43 min., velikost 1290,7 MB, česky
Rok vydání:
2019