Ke stažení

Mimo dosah

Nakladatel:  Argo 2019
Ihned
139 Kč

Anotace

Schweblin napsala postmoderní vícehlasou hypnotickou novelu, která se čte jedním dechem. Těžko určit, jestli je to sen, realita, horor či noční můra. Příběh odehrávající se na argentinském venkově tematizuje hledání bodu zlomu, jediného okamžiku, kdy jsme jedním banálním krokem odbočili ze své cesty a řítíme se k nevyhnutelné katastrofě, jakkoliv...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Přečetla si knihkupkyně z Přerova

Kniha ve vás vyvolá zneklidňující a nepříjemný pocit a stačí jí k tomu 150 stránek. Skvěle napsané a neskutečně zvláštní.
Je to příběh o mateřské lásce, iracionálních rozhodnutích, pocitu bezmoci a také smrti.
Kniha na mě působila jako díla Davida Lynche a to snad mluví samo za sebe.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Schweblin, Samanta: Mimo dosah

Co stojí za nečekaným úspěchem této donedávna světu neznámé argentinské autorky? Není „fenomén Schweblin“ jen dočasný trend? Podobné otázky nemění nic na tom, že román – v němž autorka sugestivně popisuje odevzdanost svých postav v soužití s všudypřítomným nebezpečím, jejich duševní vyprázdněnost, apatii, to zvláštní tísnivé ticho a mlčení, jež opanuje celý prostor kolem nich – se čte jedním dechem.
Celá recenze

Schweblin, Samanta: Mimo dosah

David nutí Amandu, aby vyprávěla svůj příběh tak podrobně, až sama objeví moment, kdy se vše začalo hroutit. Jen tak si prý může vybavit banální chybu, která způsobila nevratnou změnu. V románu argentinské autorky Samanty Schweblin se čtenář stává součástí příběhu, ovládá ho nervozita a hrůza z toho, co odhalí.
Celá recenze

Utlmujúca Samanta Schweblin v novele Mimo dosah

Samanta Schweblin abstraktne vytvára ilúziu pohyblivej hladiny, aby pod ňou našla večný pokoj vody v exotickej novele s moderným, hypnotickým jazykom. (...) Samanta Schweblin kreatívne ohýba vizuálne podobenstvá a necháva dostatočný priestor na čitateľskú interpretáciu. Nachádza v osude momenty s ktorými sa nedá hýbať a postavy musia apaticky vyčkať koniec. V jej postmodernom románe nie je priestor pre tragické náreky. Psychológia protagonistov sa nachádza na mŕtvom bode, akoby ich autorka dopovala silnými dávkami sedatív a nie sú schopné významnejšie konať.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Mimo dosah
Autor:
Schweblin, Samanta
Nakladatel:
Argo
EAN:
ISBN:
Originál:
Distancia de rescate
Překlad:
Aguilera, Dita
Popis:
Elektronická kniha, 133 stran, bez zabezpečení DRM, 1,0 MB ePUB ePUB, 2,3 MB Mobi Mobi, 0,7 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2019