Bestseller Ke stažení

M+ B+ M: Mašín, Balabán, Morávek

Nakladatel: Argo 2021
Ihned
248 Kč

Elektronickou knihu získáte výhodněji v akčním balíčku

Strhující příběhy o našich historických milnících
  3× elektronická kniha
Ihned
584 Kč

Anotace

M+B+M. Josef Mašín, Josef Balabán, Václav Morávek. Tři králové z doby nacistické okupace. Nezpochybnitelní hrdinové, kteří neváhali riskovat a položit životy za osvobození Československa. A přesto to byli i normální lidé toužící po obyčejných věcech jako láska, rodina nebo klidný večer beze strachu, kdo zaklepe na dveře konspiračního bytu…
Román...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Syrový, reálný příběh. Skoro jsem nedočetla. Je vyprávěný formou jednotlivých událostí, týkajících se odboje tzv. Tří králů během II.světové války. Čtení jen pro otrlé čtenáře, kniha je plná násilí a popisů praktik činnosti Gestapa.
Mašín-Balabán-Morávek-Tři králové, tři hrdinové odboje v době okupace. Románově pojatý životní příběh tří nezapomenutelných hrdinů pro které čest, národní hrdost a statečnost nebyly jen prázdná slova.

knihkupec HK

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Vácha, Dalibor: M+ B+ M: Mašín, Balabán, Morávek

Úspěch válečných akcí našich parašutistů na území okupovaného Československa závisel na tom, nakolik se realita protektorátu shodovala s tím, na co byli v Anglii připravováni při výcviku. V drtivé většině byla skutečnost mnohem horší, protože český odboj čelil podstatně silnějšímu protivníkovi. Z tohoto faktu vychází i čtyřicetiletý historik Dalibor Vácha ve svém románu o Třech králích, odbojářích Josefu Mašínovi, Josefu Balabánovi a Václavu Morávkovi. Detailně líčí všechny jejich akce, přičemž se snaží vykreslit nejen rostoucí beznaděj odbojářů v konfrontaci s gestapem, ale i jejich vnitřní motivace. Váchovým cílem bylo hrdiny zlidštit: mluví sprostě, dívají se dívkám do výstřihů a v hlavách se jim honí, jak by obstáli při případném mučení. Sám Vácha ve svém úkolu obstál: vzrušující historickou látku přetavil do knihy, která se čte na jeden zátah.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
M+ B+ M
Autor:
Vácha, Dalibor
Nakladatel:
Argo
EAN:
Doporučená prodejní cena:
248 Kč
Popis:
Elektronická kniha, 312 stran, bez zabezpečení DRM, 4,0 MB ePUB ePUB, 7,5 MB Mobi Mobi, 2,8 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2021