Vladimíra Čerepková - Básně

Básně

Nakladatel: Torst 2001
Rozebráno
-10%
248 Kč
223 Kč
pohlídat

Anotace

Souborné vydání básnického díla legendární autorky žijící od počátku 70. let v Paříži, vedle díla Václava Hraběte nejvýznamnějšího plodu české beatnické poezie. Kniha shrnuje básnické sbírky Ryby k rybě mluví(1969), Ztráta řeči(1973), Bez názvu(1991), přepracovanou podobu sbírky Extra Dry Silence(1988) a rukopisnou sbírku Tělesná schránka, napsanou v letech 1992-96.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Takřka absolutní obrazy básnířky Čerepkové

(...)Její prozaizované básně plynou pokojně a v tichosti, zastřeny jemnou melancholií, "tichou radostí", která Čerepkovou "obepíná". Nejspíše představují jakýsi ženský, o poznání jemnější a imaginativnější protipól k poezii Václava Hraběte. (...)Autorka si uvědomuje pomíjivost všeho bytí a počíná se smiřovat s tím, že i ona se jednou vytratí z tohoto světa: někdejší rozsáhlá a rozevlátá básnická pásma se zužují v několikaslovné "momentky", v miniatury blízké japonským haiku, jejichž hlavním tématem se stává touha už "navždycky... spát". V jedné z posledních básní autorka píše o "obraze", který "musí být absolutní". Svazkem Básně se Vladimíra Čerepková této absolutnosti přiblížila na dosah.

Magazín OKO

Eva Olmerová české poezie
Aktuality

Eva Olmerová české poezie

Básničky si začala psát jako chovanka dětského domova. Tam se ocitla v deseti letech, protože se o ní matka nestarala a otec byl ruský osvoboditel, který si v květnu 1945 prostě v Praze "zarelaxoval", stejně, jako ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Básně
Autor:
Čerepková, Vladimíra
Nakladatel:
Torst
EAN:
9788072151424
ISBN:
80-7215-142-8
Popis:
1× kniha, vázaná, 296 stran, česky
Rozměry:
11 × 19 cm
Rok vydání:
2001