Ukázat dětem, jak jdou lidé za svými sny
Anne Franková se narodila v Německu do milující rodiny. Ale když vypukla druhá světová válka, musela se i s rodinou skrývat v Amsterdamu v tajném přístavku. Tady si vedla svůj slavný deník, psala o své víře v dobrotu lidí a naději v mír. Po válce její zápisky uchvátily srdce čtenářů, a Anne se tak stala jedním z nejdůležitejších autorů deníků 20. století. Závěrečná část jejího životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.
David Attenborough už v dětství propadl sběratelské vášni, sbíral zkameneliny a různé exempláře rostlin. Jeho velká láska ke všemu živému ho přivedla k přírodním vědám, a jeho nadšené odhodlání přiblížit zázraky přírody všem lidem ho pak zavedlo do televize. Díky Davidovi se změnil náhled lidí na naši planetu. Závěrečná část jeho inspirativního příběhu je věnována faktům a fotografiím.
Frida Kahlo měla jako náctiletá ošklivou dopravní nehodu, která jí jednou provždy změnila život. Protože nemohla chodit, začala v posteli malovat. Díky autoportrétům, které zachycují její bolest a smutek, ale také touhu po životě a instinkt přežít, se z ní stala jedna z nejslavnějších umělkyň 20. století. Závěrečná část jejího inspirativního životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.
Když byla Marie Curie, rozená Sklodowská, mladá, nemohla studovat na univerzitě, protože byla žena. Ale když o něco zestárla, její vědecká práce dosáhla uznání po celém světě. Její objev radia a polonia významně pomohl v boji proti rakovině a Marie získala Nobelovu cenu za fyziku! Závěrečná část inspirativního příběhu o této chytré a odvážné žene je věnována faktům a fotografiím.