Kosmas OKO Magazín OKO

Aktuality z domova

Od antiky po Stranger Things - novinky z...

Správný vydavatelský mix je pro střední a velké nakladatelství základní dovednost. Mít v nakladatelství různé chutě a vůně - a přitom držet vysokou kvalitu textu i redakce.

| nakl. Argo

3x romantika z Cosmopolis

Lovec krabů Fox má pověst lehkomyslného svůdce žen...Právnička Rebecca se děsí rodinné oslavy kvůli neustálým dotazům, jestli už s někým chodí... Plachá majitelka knihkupectví Sarah Smithová dostala jedinečnou příležitost. Její kamarádka z Paříže jí nabídla, aby si spolu na půl roku vyměnily obchody! Tři knihy, tři romantická dobrodružství!

| nakl. Cosmopolis
Podmanivý i děsivý příběh jižanské vyšinutosti

Podmanivý i děsivý příběh jižanské vyšinutosti

Americká básnířka a esejistka Mary Karrová vzkřísila své rodiče a svou minulost v knize Klub lhářů (1995), která záhy vyvolala hotový poprask. Dílo vévodilo více než rok žebříčku bestsellerů listu The New York Times, psychologové a psychiatři ho kvůli terapeutické hodnotě doporučovali pacientům a literární kritici zase zdůrazňovali jeho estetické kvality.
| Denisa Novotná, nakl. Prostor
100 let od narození Ladislava Fukse

100 let od narození Ladislava Fukse

Slabost není hřích a síla není zásluha. Slabost je úděl, jakkoli nikoho nezbavuje povinnosti se jí vzpírat, napsal spisovatel Věroslav Mertl ve vzpomínce na kolegu Ladislava Fukse (24. září 1923 - 1994). Věděl, co říká. Muž, který se proslavil prózami Pan Theodor Mundstock a Spalovač mrtvol, byl totiž stejně tak geniálním spisovatelem jako slabošským podivínem.
| Tomáš Weiss
Kverulanti - podcast časopisu Host: Pasažér Cormacka McCarthyho

Kverulanti - podcast časopisu Host: Pasažér Cormacka McCarthyho

Co to vlastně McCarthy napsal? Jaký je jeho Pasažér? Diskutují anglista a překladatel Ladislav Nagy, překladatel Michal Svěrák, autor mccartyhovské monografie Svět v hrstce prachu a spisovatel a šéfredaktor časopisu Host Jan Němec. Připravil a moderuje redaktor Ondřej Nezbeda.
| časopis HOST
Jak mluvit o pubertě

Jak mluvit o pubertě

Těžké chvíle každé rodiny - puberta jejich některých členů. Rodič si připadá trapně - a jisté je, že u toho trapný určitě je. Jde o to, jestli snesitelně nebo příliš. Bilaterální jednání rodič-potomek je vysoká diplomatická. Vzdělávejte se, rodiče i puberťáci!
| nakl. Argo
Španělská moderní historie jim rozbila sny

Španělská moderní historie jim rozbila sny

Španělský epos je bezesporu významným grafickým dílem posledních desetiletí. Prostřednictvím 500 stran nás Antonio Altarriba a Kim, kterému svěřil grafickou realizaci, zvou k devadesátileté španělské historii minulého století očima otce scenáristy, svobodymilovného anarchisty, který viděl své sny rozbité a pak sny své matky.
| nakl. Argo
Stopa básníka Škvoreckého

Stopa básníka Škvoreckého

O Vánocích roku 1945 přijel Josef Škvorecký domů do Náchoda po prvním — a také posledním — semestru studia na Lékařské fakultě UK v Praze. V té době už věděl, že medicína nebyla správnou volbou, a že se proto hned v lednu raději zapíše na fakultu filosofickou, neboť pro studium anglistiky a filosofie je disponován lépe než pro blížící se zkoušku z anatomie.
| Michal Přibáň, nakl. Dybbuk
Empusa je ženská příšera, trhající muže na kusy

Empusa je ženská příšera, trhající muže na kusy

Vychází nová kniha nobelistky Olgy Tokarczukové nazvaná Empusion. V jejím podtitulu stojí přírodně-léčivý horor, jde ale také o příspěvek k dějinám jednoho lázeňského místa a rozhodně o příspěvek k diskusi o postavení žen: přestože se děj odehrává v Sokołowsku v roce 1913, jsou debaty hlavních hrdinů o ženách více než aktuální.
| Klára Kubíčková - nakl. Host
Záložka Radia Wave: s Lenkou Kapsovou o její Padesátce

Záložka Radia Wave: s Lenkou Kapsovou o její Padesátce

Pozvání do posledního dílu Záložky přijala Lenka Kapsová, překladatelka, učitelka angličtiny a nově i autorka knihy Padesátka o tom, co prožívají ženy v období, o kterém se příliš nemluví.
| ČRo Wave
Zobrazuji 1 - 10 z 957 příspěvků 123..96 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků