Kosmas OKO Magazín OKO

Aktuality z domova

Všechny knihy se slevou 20% do 23.5....

Kosmas funguje od roku 1999 a v těchto dnech má narozeniny. U firem je to jinak než třeba u Vás. Vy většinou nějaký ten dárek kolem narozenin očekáváte, firmy ho většinou na svoje narozeniny lidem nabízejí. Takže tady je nabídka: všechny knihy se slevou 20% do 23.5. 2022.

| Kosmas

Okénko do tajuplné komunity antverpských...

Margot Vanderstraeten si české čtenáře získala v roce 2020 autobiografickým románem Mazl tov: Má léta u ortodoxní židovské rodiny. V nové knize s názvem Minjan: Má nová ortodoxně židovská setkání autorka znovu poskytuje vhled do uzavřené komunity antverpských Židů. Tentokrát její zvídavé oko a otázky míří k ještě tajuplnějším skupinám židovských spoluobčanů: ultraortodoxním chasidům a charedim.

| nakl. Garamond
Ceny Audiokniha roku 2021

Ceny Audiokniha roku 2021

Titul Absolutní vítěz Audiokniha roku 2021 získala audio rekonstrukce vraždy Alexandra Litviněnka Agent s Jaroslavem Pleslem v hlavní roli. V interpretačních kategoriích vyhráli Lukáš Hlavica a Zuzana Slavíková, zvláštní cenu AVA získal letošní jubilant Viktor Preiss.
| Asociace vydavatelů audioknih
Svět knihy 2022 zveřejnil program a hosty

Svět knihy 2022 zveřejnil program a hosty

27. ročník pražského mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy proběhne 9. - 12. června. Letos ho najdete tradičně na pražském Výstavišti, ale ne v Průmyslovém paláci, jako tradičně, ale za palácem v halách a stanech. Udělat z veletrhu víc festival se tak v letním čase uprostřed "stanového městečka" může být velmi sympatické. Program je tedy bohatý - a třeba si budete dávat pivo vedle Eleny Ferrante.
| Tomáš Weiss
#mojeargo na vlnách - podcast Arga, hostem Viktor Janiš a Harlan Ellison

#mojeargo na vlnách - podcast Arga, hostem Viktor Janiš a Harlan Ellison

„Tyhle povídky si rozhodně budete pamatovat,“ dušuje se překladatel Viktor Janiš o souboru Vrchol vulkánu. Harlan Ellison za každou z povídek obdržel nějakou literární cenu. Ač vycházejí v edici Fantastika, dokážou oslovit i mimo žánr. S Viktorem Janišem si o nich i o Ellisonově životě povídá Anežka Dudková.
| nakl. Argo
#mojeargo na vlnách: podcast Arga s Petrem Onuferem o Janu Novákovi

#mojeargo na vlnách: podcast Arga s Petrem Onuferem o Janu Novákovi

V následujících letech budou postupně vycházet sebrané spisy Jana Nováka. Letos v březnu je odstartovalo nové vydání Miliónového jeepu, románu nominovaného na Pulitzerovu cenu. Nejen o něm, ale i o Novákově psaní obecně, jsme si povídali s redaktorem Petrem Onuferem.
| nakl. Argo
Petr Fischer o Bílé Vodě Kateřiny Tučkové

Petr Fischer o Bílé Vodě Kateřiny Tučkové

"Kateřina Tučková napsala knihu o vnitřní duchovní síle, která proměňuje lidi i okolní svět, a má najednou zcela ženskou podobu. Gender v tomto případě nelze odmyslet, jakkoliv Bůh, zdá se i z četby, nedělá genderové ani pohlavní rozdíly a ptá se po vztahu, poutu, schopnosti přesáhnout se." Petr Fischer
| Český rozhlas
Meda Mládková 1919 - 2022

Meda Mládková 1919 - 2022

Zemřela historička umění, sběratelka a mecenáška Meda Mládková. Ve věku 102 let podlehla zdravotním obtížím souvisejícím s pokročilým věkem. V tiskové zprávě to v úterý oznámila Nadace Jana a Medy Mládkových a Museum Kampa, které Mládková založila.
| Tomáš Weiss
Mojenka Olgy Stehlíkové otevírá témata pro dětské knihy neobvyklá

Mojenka Olgy Stehlíkové otevírá témata pro dětské knihy neobvyklá

V Mojence se snoubí témata, která se jinak v dětské literatuře příliš neobjevují. Především je to téma těžké nemoci v rodině, se kterým se musí hlavní hrdinka Magdalena řečená Mojenka i její blízcí vyrovnávat. Jako skrytá nit se pak knihou táhne otázka komunikace a vnímavosti ke všemu, co se kolem nás děje, a vědomí, že jsme všichni součástí jednoho celku. Kniha, kterou nádherně ilustrovala Andrea Tachezy, má tak i neopominutelný environmentální podtext.
| Radek Štěpánek - nakl. Host
Velké dějiny zemí Koruny české pokračují!

Velké dějiny zemí Koruny české pokračují!

Jiří Pernes se v novém dílu věnuje bouřlivému a čtenářsky vysoce atraktivnímu období 1948 až 1956. Objasňuje hlavní trendy, politické a mocenské mechanismy, proměny na poli hospodářském, sociálním, kulturním i náboženském. Hlavním obsahem svazku jsou události jako vznik exilu, studená válka, militarizace Československa, válka v Koreji, politické procesy nebo události po smrti Stalina a Gottwalda.
| nakl. Paseka
Zobrazuji 1 - 10 z 790 příspěvků 123..79 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků