Muž jménem Ove: text, audiokniha, film

/ Tomáš Weiss

Bestsellery mají dnes tři stádia existence. Po úspěchu knihy (Ove vyšel nebo se chystá k vydání ve 25 zemích a jen ve Švédsku se ho prodalo před 600 tisíc kusů) přichází audiokniha (ta česká právě teď v podání Jana Vlasáka) a pak už čeká jen třetí stádium: film. A ten o Ovem taky bude. A pak všechno může začít znovu, třeba u Backmanovy nové knihy Babička se omlouvá a pozdravuje, kterou se jistě co nevidět bude snažit nakladatelství Host vydat.

Další články

Rádio Kosmas

Dávej klukům dvě pusy, až tady nebudu....

Když vám řeknou, že umíráte a nemáte už moc času a vy máte ještě celkem malé děti...Existuje pro mámu nějaká blbější situace? Autor knihy Mámin seznam St John Greene popsal takovou situaci z - bohužel - osobní zkušenosti. Jako manžel, kterému sepisuje jeho žena důležité věci na které nemá zapomínat, až tady nebude....Audio podobu knihy načetl David Novotný.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Peter May postupně načítaný

Po Skále se teď na CD objevuje Muž z ostrova Lewis (čte Jiří Dvořák). Fin Macleod se vrací na svůj rodný ostrov, z klidu jej však vytrhne nález mrtvého muže, který byl podle DNA příbuzný s otcem jeho dávné lásky Marsaili. V řijnu vyjde poslední díl ostrovní trilogie - Šachové figurky. S autorem se navíc můžete setkat 22.7. v Brně a 24.7. v Ostravě na autorském čtení - víc viz Literární akce na OKU.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Marta Davouze: Dům v Bretani

Byla redaktorkou a ředitelkou Centra Franze Kafky, vytvořila zázemí dvěma synům a jednomu příliš dokonalému manželovi… Nyní žije v Bretani, na francouzském venkově, s jiným mužem. Myslela si, že je 100% městská, ale člověk míní a život mění.