Ozvučený Mlýn na mumie

/ Tomáš Weiss

Jazykově opulentní román Petra Stančíka Mlýn na mumie byl oceněn porotou Magnesie Litery jako nejzajímavější česká próza roku 2014. Kdo slyšel autorský přednes ví, že je to také kniha přímo předurčena k hlasitému čtení. Na audioknize uslyšíte Ivana Řezáče.

Další články

Rádio Kosmas

Poslyšte Nulté číslo

V rámci Velkého audio čtvrtku, kdy se 5.11. dostane na pulty knihkupectví 8 novinek na CD a bude také možné si je stáhnout v e-shopech, vyjde i audiopodoba poslední knihy Umberta Eca Nulté číslo. Románová hříčka o moci informací, moci peněz a naklonovaných digitálních pravdách, kterým je lepší nevěřit. Čte Petr Oliva.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Kdo tu koho vlastně drží pod zámkem?

Úředníček Frederick chce mít nablízku nějakou ženu. Chce, aby byla jeho. A tak ji unese a drží pod zámkem. Nechce ji ublížit, chce ji vlastnit. Jenže Miranda tím ubožákem začne hluboce pohrdat. Prvotina britského autora Johna Fowlese z roku 1963 nyní jako audiokniha. Čtou Jaroslav Plesl a Lucie Pernetová.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Jaké všechny úkoly jsme ochotni splnit, když si chceme pohrát?

Thriller GAME spisovatele Anderse de la Motte vychází jako audiokniha. Interpretace se zhostili herci Jan Zadražil a Petra Špalková. Jan Vondráček se ujal samotného hlasu záhadné HRY. Game se od pochmurně temných skandinávských detektivek v mnohém liší. Je velice vtipná, ironická a prošpikovaná popkulturními odkazy; ústřední postava má tendenci komentovat dění bonmoty v angličtině vyposlechnutými z amerických filmů, televizních seriálů nebo počítačových her.